OFICJALNA STRONA
#BudujemySilnaSpolecznosc
Zakochaj się w Warszawie Fundacja Hutnik Warszawa Bielany
0

Hutnik Warszawa


Stadion


Pojemność 1328 miejsc
Wymiary 105 x 68 m
Oświetlenie 500 lx
Nawierzchnia trawiasta


Ceny biletów

Normalny10 PLN
Ulgowy5 PLN


Stadion SCS Aktywna Warszawa Ośrodek "Hutnik" posiada pojemność 1328 miejsc. Trybuny są dwie, po obu stronach boiska, nie ma trybun za bramkami. Szatnie znajdują się pod trybunami. Boisko posiada drenaż, podgrzewanie murawy oraz oświetlenie 500lx.

Stary stadion:

Poprzedni stadion Hutnika mógł pomieścić 6 240 osób. Miejsc siedzących na krzesełkach było 538, a pozostałych na ławeczkach i stojących 5 702. Obiekt został oddany do użytku w 1985 roku.

Od 2008 roku, w związku z wymogami licencyjnymi, na stadionie zaczęto montować krzesełka. Wówczas siedzisk było około 330. Natomiast w związku z kolejnymi wymogami, przy awansie do III ligi, zamontowane następne krzesełka.

Do czasu, gdy Hutnik nie miał swojego stadionu, czyli do 1985 roku, mecze rozgrywał na nieistniejącym już lotnisku Młociny, na żwirze. Trwało to do 1964 roku. Potem piłkarze grali na boisku AWF Warszawa. Przez krótki okres Hutnik korzystał ze stadionu Marymontu Warszawa. Następnie, w czasie gdy stadion był w budowie, rozgrywano spotkania na zrobionym wcześniej bocznym boisku. Tuż przy Moście Północnym usytuowane jest trawiaste boisko B. Hutnik posiada jeszcze trzecie boisko tzw. C, które jest również trawiaste.

Od 2007 roku zarządcą obiektu jest jednostka m.st. Warszawy - Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa (dawniej Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji).

Klub

Adres ul. Wrzeciono 41, 01-963 Warszawa
Barwy pomarańczowo-czarne
Rok założenia 1957

Czytaj więcej...

SPONSORZY
PATRONAT MEDIALNY
PARTNERZY