OFICJALNA STRONA
#BudujemySilnaSpolecznosc
Zakochaj się w Warszawie Fundacja Hutnik Warszawa Bielany
0

Historia


Historia nazwy

Pierwsza sekcja, która powstała w Hutniku Warszawa, czyli piłka nożna, rozpoczęła rywalizację w rozgrywkach ligowych już w 1956 roku, w C Klasie Warszawskiego Okręgu Związku Piłki Nożnej (WOZPN), pod nazwą Koło Sportowe Z.S. [Zrzeszenie Sportowe] Stal Huta Warszawa

Oficjalne powstanie klubu nastąpiło 21 kwietnia 1957 i sekcja piłki nożnej Hutnika nie musiała występować od C Klasy, lecz była kontynuatorem zespołu z 1956 roku.

21 kwietnia 1957 – Koło Sportowe Hutnik (oficjalne powstanie klubu)
25 listopada 1958 – Hutniczy Klub Sportowy Warszawa
21 stycznia 1965 – Hutniczy Klub Sportowy Hutnik Warszawa
2001 – Bielański Klub Sportowy Hutnik Warszawa
13 lipca 2012 – Spółka Sportowa Hutnik Warszawa Sp. z o.o.


W dziale poświęconym historii Hutnika Warszawa można zapoznać się z bogatą przeszłością klubu. W dziale Piłka nożna->Historia dostępne są informacje z wszystkich sezonów od początku istnienia Hutnika. Można zobaczyć tutaj jakie rekordy posiada klub oraz jacy piłkarze reprezentowali barwy Hutnika. Ponadto ukazane są statystyki meczów klubu z innymi drużynami, z którymi Hutnik mierzył się w swojej historii. Równie interesująca powinna być dla kibiców informacja z działu Top 10, gdzie widnieją zawodnicy z największą ilością rozegranych spotkań czy strzelonych goli. Zapraszamy również do zapoznania się z informacjami, kto w przeszłości trenował Hutnika, i kto kierował klubem. Dodatkowo dostępne są wiadomości o sekcjach, które kiedyś istniały w klubie, a także różne ciekawostki i kluczowe wydarzenia z życia Hutnika.

SPONSORZY
PATRONAT MEDIALNY
PARTNERZY