0

Zwycięstwo w doliczonym czasie!

27 marca 2022, godz. 15:16, 1373 wyświetleń

Hutnik Warszawa wygrał u siebie z Escolą Varsovia 3:2, w meczu 20. kolejki forBET IV ligi mazowieckiej, grupy I (północnej).

Mecz był bardzo wyrównany, obie drużyny stwarzały sobie wiele okazji na zdobycie bramki. Do przerwy Hutnicy prowadzili 1:0. W 39. minucie Przemysław Szabat podał z prawej strony boiska do Pawła Giela, który z piętnastu metrów pokonał bramkarza gości.

W 60. minucie zawodnik Escoli oddał strzał z dystansu, a piłka trafiła w rękę naszego obrońcy i sędzia wskazał na jedenasty metr. Bartosz Koncki obronił uderzenie z jedenastu metrów, jednak gracz gości skutecznie dobił pilkę do bramki. Cztery minuty później Hutnicy ponownie objęli prowadzenie, a bramkę znów zdobył Giel. W 79. minucie goście jednak doprowadzili do remisu. W doliczonym czasie w polu karnym faulowany był ewidentnie Szabat, ale sędzia nie wskazał na jedenasty metr. W ostatniej akcji meczu, w 95. minucie z rzutu wolnego uderzał Giel. Bramkarz obronił strzał, dobijali jeszcze Sebastian Ignacak oraz Patryk Cynt, bramkarz znów skutecznie interweniował, ale już przy dobitce z bliska Szabata był bezradny. Od razu po golu aribter zakończył spotkanie. Wreszcie szczęście uśmiechnęło się do naszego zespołu!

Za tydzień, w sobotę, o godzinie 16, Hutnik zmierzy się na wyjeździe z Mławianką Mława.

Hutnik Warszawa - Escola Varsovia 3:2 (1:0)
Giel 39', 64', Szabat 90' - Bąk 60', Jankowski 79'.

Żółte kartki: Duczek, Sidor, Jaczewski, Szabat - Cieślak.

Hutnik: Koncki - Sidor, Waćkowski, Kalisiak (Jaczewski 85') - Bogucki, Trznadel, Goluch (Cynt 74'), Turko (Bućko 77') - Duczek (Ignacak 65'), Giel, Szabat.

Sędzia: Dawid Muc (Radom).