0

Wygrana po karnych

06 października 2021, godz. 20:14, 474 wyświetleń

Hutnik Warszawa wygrał na wyjeździe z MKS Piaseczno po rzutach karnych, w meczu 1/8 finału Pucharu Okręgowego na szczeblu warszawskim. Po 90. minutach było 3:3.

Na szczeblu warszawskim nie rozgrywa się dogrywek, odbywają się one na poziomie wojewódzkim.

Do przerwy Hutnicy przegrywali 1:3. Pomimo utraty aż trzech bramek pierwsza połowa była wyrównana, a gospodarze strzelali gole po naszych błędach. Druga połowa to już pełna dominacja klubu z Bielan, który tego dnia grał osłabiony brakiem aż sześciu zawodników.

Piaseczno zdobyło pierwszą bramkę w 9. minucie. W 22. minucie rzut z autu wykonywał Piotr Wielgosz, a strzałem głową bramkarza pokonał Piotr Cudny. W 34. minucie gospodarze znów objęli prowadzenie, po ładnym uderzeniu z dystansu. Tuż przed przerwą rywale podwyższyli rezultat. W 56. minucie z prawej strony boiska dośrodkował Przemysław Szabat, a gola uderzeniem głową strzelił Mateusz Kowalski. W 63. minucie po zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do bramki skierował Przemysław Szabat. Pomimo jeszcze wielu okazji nie udało się zdobyć czwartej bramki, więc zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. Hutnicy byli w nich bezbłędni, a w trzeciej serii Patryk Andrzejczak obronił strzał z jedenastu metrów.

Rzuty karne wykonywali kolejno: Kacper Siudak, Szabat, Erwin Nowik, Mateusz Sidor i Sebastian Duczek.

W najbliższą sobotę, o godzinie 15.30, Hutnik podejmować będzie zespół Sokoła Serock.

MKS Piaseczno - Hutnik Warszawa 3:3 (3:1) k. 3:5
9', 34', 43' - Cudny 22', Kowalski 56', Szabat 63'.

Żółte kartki: Szabat, Trznadel.

Hutnik: Andrzejczak - Wielgosz (Bogucki 46'), Nowik, Sidor, Turko - Ignacak, Goluch (Szabat 46'), Siudak, Trznadel, Cudny (Duczek 46') - Kowalski.

Sędzia: Piotr Chojnacki (Warszawa).