0

Hutnik - Agape 2:1

24 marca 2018, godz. 19:51, 2118 wyświetleń

Hutnik Warszawa wygrał z Agape Białołęka 2:1, w meczu 17. kolejki Ligi Okręgowej, grupy I. Klub z Bielan pełnił rolę gospodarza, a spotkanie zostało rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią OSiR Targówek przy ul. Łabiszyńskiej 20.

Już w pierwszej akcji okazję miał Łukasz Szala, jednak niecelnie przelobował bramkarza i piłka przeleciała obok bramki. Hutnicy objęli prowadzenie w 8. minucie. Po długim zagraniu Erwina Nowika futbolówka dotarła do Pawła Tarnowskiego, który podał do Wiktora Ziółkowskiego. Obrońca klubu z Bielan dośrodkował w pole karne, gdzie celnie głową uderzył Bartosz Drożdżal. Siedem minut później nasz zespół podwyższył rezultat. Piotr Wielgosz wrzucił piłkę z prawej strony boiska. Szala nieczysto trafił w futbolówkę, która doszła do Tarnowskiego, a ten strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza. W 38. minucie goście przeprowadzili pierwszą groźną akcję. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, zawodnik Agape uderzył głową, ale refleksem wykazał się Karol Pasturczyk, który przerzucił piłkę nad poprzeczkę. Chwilę później po rozegraniu rzutu rożnego przez rywali z bardzo bliska strzelał zawodnik gości, ale znakomicie po raz kolejny interweniował Pasturczyk. Pierwsza część gry była bardzo dobra w wykonaniu Hutników, którzy kontrolowali spotkanie, zabrakło więcej skuteczności pod bramką rywala.

Na początku drugiej połowy z dystansu uderzał Tarnowski, jednak obronił ten strzał bramkarz Agape. W 59. minucie z rzutu wolnego z około 25 metrów uderzał Bartosz Osoliński, lecz znów dobrze interweniował golkiper gości. W 82. minucie groźnie sprzed pola karnego strzelał zawodnik Agape, ale Pasturczyk przerzucił piłkę nad bramkę. Dwie minuty później z rzutu rożnego dośrodkował były trener Hutnika, obecnie zawodnik Agape, Łukasz Choderski. Niefortunnie futbolówkę do własnej bramki po dotknięciu głową skierował Tarnowski. W drugiej połowie Hutnicy prezentowali się słabiej i na więcej pozwalali przeciwnikom. Na własne życzenie niepotrzebnie wytworzyła się nerwowa końcówka, której po pierwszej części gry nic nie zapowiadało. Jednak więcej dogodnych okazji Agape już nie wypracowało i mecz zakończył się zwycięstwem Hutnika 2:1 na inaugurację rundy wiosennej.

W Wielki Piątek klub z Bielan zmierzy się na wyjeździe z Olimpią Warszawa. Spotkanie zaplanowano na godzinę 16.

Hutnik Warszawa - Agape Białołęka 2:1 (2:0)
Drożdżal 8', Tarnowski 15' - Tarnowski (s) 84'.