OFICJALNA STRONA
#BudujemySilnaSpolecznosc
Zakochaj się w Warszawie Fundacja Hutnik Warszawa Bielany
0

Znamy coraz więcej szczegółów Przeszkodowego Biegu Hutnika 2021!

02 sierpnia 2021, godz. 20:42, 2372 wyświetleń  

A A A

Tegoroczna, 5. już edycja Przeszkodowego Biegu Hutnika (10 października) odsłoni nowe, zakazane rejony Huty ArcelorMittal Warszawa. Po rocznej przerwie uczestnicy ponownie wbiegną do hal oraz innych budynków. Nie zabraknie też przeszkód z wykorzystaniem nierówności terenu.

Huta ArcelorMittal Warszawa coraz szerzej otwiera swoje wrota przed uczestnikami Przeszkodowego Biegu Hutnika. Kolejne edycje pozwalają odkryć nowe tereny oraz elementy tego wyjątkowego, industrialnego krajobrazu. Wiele z tych miejsc - ze względów bezpieczeństwa - pozostaje niedostępnych dla biegaczy, a mimo to sporo niezbadanych jeszcze, hutniczych „zakamarków” padnie łupem śmiałków podczas zbliżającej się, 5. odsłony tych zawodów.

Organizatorzy biegu liczą na to, że aktualne obostrzenia sanitarne umożliwią szersze wykorzystanie infrastruktury hutniczej. Jeśli tak się stanie, to na trasie biegu ponownie znajdzie się nowoczesna walcownia (miejsce gdzie wytwarza się pręty) plac do przeróbki żużla czy – to nowość - budynek wykańczalni. Dla miłośników przyrody zaplanowano odcinek biegowy przez gęsty, zamieszkały przez dziką zwierzynę las.

Jak co roku uczestnicy będą się mierzyć z hałdą piachu o wysokości kilku pięter, z której rozchodzi się przepiękny widok na panoramę dzielnicy Bielany. Samo wbiegnięcie na nią będzie wyzwaniem, ale nie końcem morderczego wysiłku – na jej szczycie czekać będzie na śmiałków jeszcze jedno zadanie. Na trasie pojawią się również inne przeszkody wynikające z nierówności terenu oraz elementy, które tworzą niepowtarzalny, hutniczy klimat. Uczestnicy będą się czołgać w błocie oraz pod kolczastym drutem. Nie
unikną też zimnych kąpieli w rowach i kontenerach. 

Nieodłączonym elementem rywalizacji będzie pchanie, skakanie i ciągniecie. Czego – to pilnie skrywana przez organizatorów tajemnica. Pojawią się również elementy dymne, pirotechniczne i ogniowe – oczywiście przy zachowaniu pełnych zasad bezpieczeństwa, a w najmniej oczekiwanym momencie biegaczom uprzykrzy życie znany z poprzednich edycji „Szalony Hutnik”.

W tym roku poziom trudności trasy będzie bardzo wysoki. - Gwarantujemy że piąta hutnicza przeprawa upodli, wyczerpie i wyniszczy wasze ciała do cna, a przygodę którą przeżyjecie będziecie opowiadać swoim wnukom z nieukrywanym dreszczem emocji – przekonuje Sławek Jagnyziak, dyrektor sportowy Przeszkodowego Biegu Hutnika. Planowany dystans tegorocznego biegu to nie mniej niż 10 kilometrów. Ukończenie zawodów będzie wymagać wytrzymałości, siły, gibkości, skoczności oraz pomysłowości, a przede wszystkim „żelaznego” charakteru, który niejednokrotnie zostanie poddany próbie.

Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy, a na mecie pamiątkowy medal. Dla najlepszych przewidziano specjalne nagrody wykonane z prawdziwych stalowych prętów o wadze kilkunastu kilogramów.Komentarze

Twój nick: WYŚLIJ

Komentarz przed publikacją poddany zostanie weryfikacji. Jeśli jego treść nie łamie regulaminu, zostanie opublikowany.


Brak komentarzy.

SPONSORZY
PATRONAT MEDIALNY
PARTNERZY