0

Hutnik - Świt 2:1

15 września 2019, godz. 19:47, 968 wyświetleń

Hutnik Warszawa wygrał ze Świtem Staroźreby 2:1, w meczu 6. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Spotkanie zostało rozegrane przy ul. Strażackiej 121.

Mecz był bardzo trudny i obfitował w wiele sytuacji bramkowych z obu stron. Pierwsi bramkę zdobyli goście. W 24. minucie zawodnik Świtu dośrodkował z rzutu wolnego, strzał głową obronił Patryk Andrzejczak, ale przy dobitce był już bez szans. Następnie rywale stworzyli dwie dogodne okazje, w tym po jednej trafili w słupek. Hutnicy również wypracowali kilka dobrych sytuacji, m.in Maciej Baranowski po strzale z dystansu trafił w poprzeczkę, a przy innych akcjach zabrakło skutecznego wykończenia. Przed przerwą, w 35. minucie, po indywidualnej akcji wyrównał Paweł Giel.

W drugiej części gry obydwie drużyny nadal stwarzały wiele okazji, jednak padła tylko jedna bramka i to z rzutu karnego. W 78. minucie zawodnik Świtu zagrał ręką, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykonał Giel i tym samym Hutnicy dopisują kolejne trzy punkty.

Za tydzień, w sobotę, o godzinie 20.00, Hutnik zmierzy się na wyjeździe z Ząbkovią Ząbki.

Hutnik Warszawa - Świt Staroźreby 2:1 (1:1)