0

Wysokie zwycięstwo

13 maja 2018, godz. 22:15, 1122 wyświetleń

Hutnik Warszawa wygrał na wyjeździe z Wisłą Maciejowice 6:0, w meczu 24. kolejki Ligi Okręgowej, grupy I.

Mecz z Wisłą przebiegał pod całkowitą kontrolną naszego zespołu i dominacją nad gospodarzami. Hutnicy stworzyli sobie kilkanaście dogodnych okazji. W 10. minucie z dystansu uderzył Hayk Avanesyan, bramkarz odbił piłkę, a skutecznie dobił futbolówkę do bramki Łukasz Szala. W 19. minucie Paweł Tarnowski podał do wychodzącego sam na sam Piotra Wielgosza. Po strzale piłka minęła bramkarza, ale zdążył wrócić obrońca, który wybił futbolówkę na rzut rożny. W tym czasie kontuzję zgłosił Kacper Winiarek, który przy jednej interwencji zbił biodro. W 24. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Bartosz Osoliński, a strzałem z kilku metrów golkipera pokonał Erwin Nowik. Minutę potem było już trzy do zera. Osoliński przejął piłkę w środku boiska, następnie Igor Zuchora zagrał do Szali, który wbiegł w pole karne i uderzeniem z 10 metrów zdobył swojego drugiego gola. W 34. minucie Osoliński dośrodkował z rzutu rożnego, Nowik strzelił głową, jednak dobrze interweniował bramkarz, przerzucając futbolówkę nad poprzeczkę. Dwie minuty później, ponownie po rozegraniu rzutu rożnego, Osoliński uderzył na bramkę, ale znów obronił bramkarz. W 40. minucie Szala dośrodkował na pole karne, gdzie celny strzał głową oddał Damian Pracki. Do przerwy Hutnik prowadził 4:0.

W 49. minucie Wielgosz dośrodkował z prawej strony boiska, a piłkę do własnej bramki skierował obrońca Wisły. W 65. minucie po wrzutce z rożnego przez Osolińskiego znów okazję miał Nowik, lecz jego strzał głową został wybity z linii bramkowej przez obrońcę. Później Hutnicy dwukrotnie trafili do siatki gospodarzy, ale sędzia liniowy dwa razy pokazał spalonego. W 75. minucie z dystansu uderzył Jakub Polniak, jednak bramkarz obronił ten strzał. W 85. minucie rezultat meczu, strzałem sprzed pola karnego, ustalił Osoliński.

W najbliższą sobotę, o godzinie 11, Hutnik podejmować będzie Błyskawicę Warszawa.

Wisła Maciejowice - Hutnik Warszawa 0:6 (0:4)
Szala 10', 25', Nowik 24', Pracki 40', (s) 49', Osoliński 85'.

Żółte kartki: Szopa - Nowik.

Hutnik: Winiarek (Pasturczyk 23') - Wielgosz, Nowik, Baranowski (Zezula 50'), Avanesyan (Turko 59') - Szala (Tazbir 56'), Osoliński, Leśniewicz (Drożdżal 59'), Zuchora, Tarnowski (Cimochowski 50') - Pracki (Polniak 50').

Sędzia: Piotr Chojnacki.