OFICJALNA STRONA
#BudujemySilnaSpolecznosc

Walewski: Rundę oceniam pozytywnie

02 stycznia 2018, godz. 14:19, 768 wyświetleń  

A A A

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z trenerem Hutnika Warszawa Bartłomiejem Walewskim oraz kierownikiem Kamilem Średniawą.

Jak oceniacie Panowie rundę jesienną w wykonaniu zespołu?

Kamil Średniawa: Pierwszą rundę można uznać za bardzo udaną. Zdobyliśmy 39 punktów na możliwych 45, co jest bardzo dobrym wynikiem. Uzyskaliśmy trochę więcej punktów niż zakładałem przed sezonem. Trzeba pamiętać, że w przerwie letniej po spadku z IV ligi doszło do wielu zmian w kadrze i pierwsze kolejki były pewną niewiadomą.

Bartłomiej Walewski: Całość jako rundę oceniam pozytywnie, choć moglibyśmy być w jeszcze lepszych humorach, gdyby nie porażka w ostatnim meczu. Trudno, tak wyszło. Trzeba teraz wyciągnąć wnioski, dobrze przepracować okres przygotowawczy i grac o trzy punkty w każdym kolejnym meczu w rundzie wiosennej.

Jak będą wyglądać przygotowania do rundy wiosennej?

Kamil Średniawa: Przygotowania rozpoczniemy 15 stycznia. Będziemy trenować na boisku ze sztuczną nawierzchnią na Bemowie oraz na siłowni. Planujemy głównie cztery treningi w tygodniu, a przez pierwsze trzy tygodnie zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku. Uzgodnionych jest pięć meczów towarzyskich: trzy w lutym i dwa w marcu. Zagramy kolejno z Gromem Warszawa (Liga Okręgowa, 10 lutego, godzina 11), KS Łomianki (IV liga, 17 lutego), Błonianką Błonie (IV liga, 24 lutego, godzina 11), Makowianką Maków Mazowiecki (Liga Okręgowa, 3 marca, godzina 14) oraz Żyrardowianką Żyrardów (Liga Okręgowa, 10 marca). Z Gromem, Błonianką i Makowianką zagramy na Bemowie, a z Łomiankami i Żyrardowianką na boiskach przeciwników. Pierwsza kolejka rundy wiosennej odbędzie się 17 marca.

Bartłomiej Walewski: 15 stycznia podczas pierwszych zajęć przeprowadzimy badania, na podstawie których będziemy układać plan treningowy na każdy tydzień.

Czy można się spodziewać zimowych wzmocnień?

Kamil Średniawa: Nasz cel jest znany – chcemy powrócić do grona czwartoligowców. Musimy w związku z tym dokonać kilku transferów. Przede wszystkim chcemy wzmocnić siłę ofensywną. Jesteśmy już po kilku rozmowach z zawodnikami, którymi się interesujemy.

Bartłomiej Walewski: Jesteśmy w trakcie rozmów z zawodnikami. Myślę, że ktoś do nas dołączy i wzmocni rywalizację w zespole.

Czego można życzyć Panom i całej drużynie w Nowym Roku?

Kamil Średniawa: Zdrowia dla zawodników i zrealizowania wyznaczonego celu.

Bartłomiej Walewski: Przede wszystkim zdrowia, bo jak ono będzie, wtedy wszystko zależy od nas.Komentarze

Twój nick: WYŚLIJ

Komentarz przed publikacją poddany zostanie weryfikacji. Jeśli jego treść nie łamie regulaminu, zostanie opublikowany.


Brak komentarzy.

SPONSORZY
PATRONAT MEDIALNY
PARTNERZY