0

Siedem do zera!

19 maja 2018, godz. 14:34, 1516 wyświetleń

Hutnik Warszawa wygrał u siebie z Błyskawicą Warszawa 7:0, w meczu 25. kolejki Ligi Okręgowej, grupy I.

Już w 1. minucie Hutnicy objęli prowadzenie. Piotr Wielgosz dośrodkował z prawej strony boiska, a strzałem z 10 metrów bramkarza pokonał Paweł Tarnowski. W 17. minucie rzut rożny wykonał Bartosz Osoliński, a celnym strzałem głową popisał się Damian Pracki. Dwie minuty później sam na sam z bramkarzem wyszedł Tarnowski, jednak po interwencji golkipera piłka przeleciała tuż obok słupka. W 22. minucie po rozegraniu rzutu rożnego Igor Zuchora zagrał wzdłuż linii bramkowej, a akcję skutecznie wykończył Tarnowski.

W 50. minucie po bardzo ładnej trójkowej akcji między Wielgoszem, Osolińskim i Jakubem Polniakiem, ten ostatni sfinalizował akcję strzałem z kilku metrów. W 63. minucie zawodnik Błyskawicy po strzale z rzutu wolnego trafił w słupek. Trzy minuty później strzał z pola karnego oddał Karol Cimochowski, jednak bramkarz wspólnie z obrońcą zażegnali niebezpieczeństwo, wybijając piłkę na rzut rożny. Po tym rożnym i dośrodkowaniu przez Cimochowskiego, bramkę zdobył Maciej Baranowski. W 74. minucie z 10 metrów strzelał Daniel Ostaszewski, ale bramkarz odbił futbolówkę na róg. Trzy minuty później skutecznie rzut karny wykonał Piotr Leśniewicz, po tym jak sfaulowany został Ostaszewski. W 82. minucie Bartosz Drożdżal po uderzeniu z 15 metrów trafił w poprzeczkę. Pięć minut później rezultat meczu ustalił Cimochowski. Baranowski podał do Huberta Banaszczuka, którego strzał zablokował obrońca, następnie uderzenie Ostaszewskiego obronił bramkarz. Skuteczna była w końcu dobitka Cimochowskiego. W ostatnich minutach goście starali się o honorowe trafienie, ale na posterunku był Karol Pasturczyk.

W najbliższą środę, o godzinie 17, Hutnik zmierzy się na wyjeździe z Mazurem II Karczew.

Hutnik Warszawa - Błyskawica Warszawa 7:0 (3:0)
Tarnowski 1', 22', Pracki 17', Polniak 50', Baranowski 67', Leśniewicz (k) 77', Cimochowski 87'.

Żółta kartka: Zezula.

Hutnik: Pasturczyk - Wielgosz (Banaszczuk 77'), Zezula, Pracki (Ostaszewski 62'), Baranowski - Szala (Tazbir 22'), Osoliński, Leśniewicz, Zuchora (Drożdżal 62'), Tarnowski - Polniak (Cimochowski 56').

Sędzia: Krzysztof Szczęsny.