0

Przegrana po karnych

12 września 2018, godz. 21:03, 979 wyświetleń

Hutnik Warszawa przegrał na wyjeździe z Józefovią Józefów (Liga Okręgowa), w meczu IV rundy Pucharu Okręgowego na szczeblu warszawskim. Po 90 minutach było 3:3, w karnych przegraliśmy 4:5.

Hutnicy przeważali w tym spotkaniu, zwłaszcza w drugiej połowie. Jednak to gospodarze objęli prowadzenie tuż przed końcem pierwszej części gry. Nasz bramkarz wyszedł do napastnika, który odegrał na 15 metr, następnie strzał z linii bramkowej wybił Patryk Liszewski, ale dobitka zawodnika Józefovii była już skuteczna.

W 50. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Po zbyt krótkim wypiąstkowaniu przez naszego bramkarza do piłki przed polem karnym doszedł zawodnik Józefovii i oddał skuteczny strzał. Chwilę potem Hutnik zdobył kontaktowego gola. Bartłomiej Gołasiewicz podał na prawą stronę do Adama Brzozowskiego, który zagrał wzdłuż linii bramkowej do niepilnowanego Karola Cimochowskiego. Pomocnik klubu z Bielan z bliska trafił do bramki gospodarzy. W następnej akcji Krystian Pusiak trafił w poprzeczkę. W 58. minucie był już remis. Cimochowski zagrał prostopadłą piłkę do niepilnowanego Gołasiewicza, który skutecznie wykończył akcję w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W 65. minucie Hutnicy wyszli z kontrą, jednak Pusiak uderzył prosto w golkipera. W 86. minucie zespół z Bielan przeprowadził skuteczną kontrę. Cimochowski zagrał na lewą stronę do Patryka Turko, który płaskim dośrodkowaniem podał do Gołasiewicza. Napastnik Hutnika uprzedził bramkarza i wpakował piłkę do bramki. Niestety, pech i niefart utrzymujący się od początku sezonu, nie opuszcza naszego zespołu. W ostatniej akcji meczu, po rzucie rożnym, tracimy bramkę, futbolówka zanim wpadła do bramki odbiła się jeszcze od słupka. W rzutach karnych przegrywamy po sześciu seriach 4:5. Strzał Bartosza Drożdżala został obroniony, a uderzenie Macieja Baranowskiego było niecelne.

W najbliższą sobotę, o godzinie 16, Hutnik zmierzy się na wyjeździe z Wkrą Żuromin.

Józefovia Józefów - Hutnik Warszawa 3:3 (1:0) k. 5:4
Banaszek 43', 50', Kita 90' - Cimochowski 51', Gołasiewicz 58', 86'.