0

Kapitan poprowadził do zwycięstwa!

07 kwietnia 2018, godz. 15:07, 1303 wyświetleń

Hutnik Warszawa wygrał u siebie z Promnikiem Łaskarzew 2:1, w meczu 19. kolejki Ligi Okręgowej, grupy I.

Hutnicy dominowali przez całe spotkanie. Goście zagrażali jedynie po stałych fragmentach oraz zdobyli bramkę po jednej swojej akcji. Promnik otworzył wynik meczu w 7. minucie. Wcześniej dogodną sytuację miał Paweł Tarnowski, ale z bliska uderzył nad bramką. Hutnikom brakowało ostatniego podania lub skutecznego wykończenia akcji. W 42. minucie groźny strzał oddał Igor Zuchora, jednak bramkarz zdołał skutecznie interweniować. W doliczonym czasie pierwszej połowy z boku boiska przy polu karnym gości sfaulowany został Piotr Wielgosz. Do piłki podszedł Bartosz Osoliński i trafił do bramki bezpośrednio z rzutu wolnego.

W drugiej części gry Hutnicy również stwarzali wiele okazji, lecz nie mogli znależć sposobu na zdobycie bramki. W 85. minucie w polu karnym sfaulowany został Karol Cimochowski. Do rzutu karnego podszedł kapitan Piotr Leśniewicz i strzelił zwycięskiego gola dla Hutnika.

Za tydzień klub z Bielan zmierzy się na wyjeździe z Bobrem Tłuszcz. Mecz jest zaplanowany na sobotę, godzinę 13.

Hutnik Warszawa - Promnik Łaskarzew 2:1 (1:1)
Osoliński 45', Leśniewicz (k) 85' - Trzpil 7'.

Żółte kartki: Wielgosz, Avanesyan - Alot, Jankowski.

Czerwona kartka: Alot (76. minuta, dwie żółte).

Hutnik: Pasturczyk - Avanesyan (Ziółkowski 83'), Nowik, Baranowski, Wielgosz - Tarnowski (Tazbir 89'), Leśniewicz (Drożdżal 90'), Osoliński, Zuchora (Ostaszewski 77'), Turko (Cimochowski 60') - Szala (Polniak 65').

Sędzia: Daniel Miller (Siedlce).