0

Hutnik - Makowianka 5:2

03 marca 2018, godz. 17:00, 1860 wyświetleń

Hutnik Warszawa wygrał w meczu towarzyskim z Makowianką Maków Mazowiecki (LO) 5:2. Sparing został rozegrany na boisku przy ul. Obrońców Tobruku 11.

Do przerwy Hutnicy prowadzili 2:1. W 12. minucie po podaniu Piotra Wielgosza bramkę zdobył Jakub Polniak. Dziesięć minut później gola strzelił Bartosz Drożdżal, a asystował Paweł Tarnowski. Goście w 31. minucie zaliczyli trafienie kontaktowe.

W pierwszym kwadransie po zmianie stron klub z Bielan zdobył dwie bramki. W 52. minucie do siatki Makowianki trafił Jakub Tazbir, a osiem minut później sytuację sam na sam skutecznie wykończył Łukasz Szala. W 84. minucie goście strzelili drugiego gola po rzucie karnym. W ostatniej minucie Szala ustalił rezultat meczu na 5:2.

Z powodu kontuzji nie zagrał Kacper Winiarek oraz Bartosz Osoliński, który w poniedziałek wznowi treningi. Ze względu na chorobę nie wystąpił również Krystian Sawicki. Ponadto z powodów osobistych zabrakło Pawła Giela i Wiktora Ziółkowskiego.

Trenerem Makowianki jest były zawodnik bielańskiego klubu Michał Złotkowski, który również zagrał w meczu. W drużynie gości wystąpił także inny były gracz Hutnika Marek Piątek.

Za tydzień Hutnicy zmierzą się w sparingu z Żyrardowianką Żyrardów. Mecz odbędzie się w Żyrardowie i zaplanowany jest na godzinę 11.

Hutnik Warszawa - Makowianka Maków Mazowiecki 5:2 (2:1)
Polniak 12', Drożdżal 22', Tazbir 52', Szala 60', 90' - 31', (k) 84'.

Skład - I połowa: Pasturczyk - Wielgosz, Zezula, Pracki, Turko - Tazbir, Baranowski, Leśniewicz, Drożdżal, Tarnowski - Polniak.

Skład - II połowa: Pasturczyk (Molenda 61') - Wielgosz, Nowik, Pracki (Zezula 68'), Baranowski - Ostaszewski, Leśniewicz (Banaszczuk 75'), Drożdżal (Cimochowski 61'), Zuchora, Tazbir (Tarnowski 68') - Polniak (Szala 57').