OFICJALNA STRONA
#BudujemySilnaSpolecznosc
Zakochaj się w Warszawie Fundacja Hutnik Warszawa Bielany
0

Oświadczenie klubu

08 sierpnia 2020, godz. 11:30, 2309 wyświetleń  

A A A

W związku z akcją pt. „Warszawa wolna od pedałów. Porozumienie Warszawskie”, zarząd klubu Hutnik Warszawa pragnie poinformować, że jej przebieg nie był konsultowany i odbył się bez zgody decydentów naszego klubu.

Jednocześnie zarząd pragnie podkreślić z pełną stanowczością, że nie wyraża zgody na agresję w żadnej przestrzeni, a w szczególności publicznej i medialnej wobec kogokolwiek.

Zarząd Hutnika Warszawa przede wszystkim koncentruje się na rozwoju sportowym, a podejmowane przez niego działania oraz projekty o charakterze sportowo-rekreacyjnym skierowane są do wszystkich mieszkańców stolicy. Od dawna przyświeca nam cel stworzenia klubu, który łączy, a nie dzieli  - bez względu na wiek, pochodzenie czy status materialny.

Aktualnie w szkółkach piłkarskich Hutnika trenuje prawie 200 dzieci. Na pracujących w naszych strukturach klubowych trenerach spoczywa obowiązek wpajania młodym adeptom piłki nożnej takich wartości jak szacunek oraz otwartość na drugiego człowieka, jak również rozwijania cech charakteru poprzez zdrową rywalizację w duchu fair-play. Uważamy, że sport odgrywa ważną rolę w procesie wychowania i kształtowania młodego człowieka, dlatego potępiamy wszelkie akcje nawołujące do przemocy oraz nienawiści, będące niezgodne z filozofią klubu. Tym bardziej jest nam przykro, że tego typu akcje rzutują na postrzeganie klubu i sprawiają, że Hutnik Warszawa może być kojarzony z brakiem tolerancji.

W najbliższym czasie zarząd spotka się z przedstawicielami kibiców w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji oraz poinformowania ich o możliwych konsekwencjach w razie uczestnictwa w podobnych akcjach w przyszłości.

Jednocześnie wyrażamy głęboką nadzieję, że rzeczona akcja, odbywająca się bez wiedzy i zaangażowania decydentów w klubie, nie wpłynie negatywnie na nasze dotychczasowe relacje z władzami miasta, samorządem, partnerami biznesowymi oraz sponsorami. Liczymy, że nadal wspólnymi siłami będziemy budować silną pozycję Hutnika na stołecznej mapie sportu z pożytkiem nie tylko dla wszystkich osób sympatyzujących z „Dumą Bielan”, ale również całej Warszawy.

Z poważaniem
Zarząd Klubu
Hutnik WarszawaKomentarze

Twój nick: WYŚLIJ

Komentarz przed publikacją poddany zostanie weryfikacji. Jeśli jego treść nie łamie regulaminu, zostanie opublikowany.


Brak komentarzy.

SPONSORZY
PATRONAT MEDIALNY
PARTNERZY