0

Horror przy Staffa, Dziki wygrywają derby

28 stycznia 2019, godz. 20:42, 307 wyświetleń

Hutnik Warszawa po fantastycznym pojedynku uległ w derbach Warszawy, Dzikom 91:93.

Niesamowity spektakl oglądali w sobotę licznie zgromadzeni kibice w hali przy ul. Staffa 3/5. Od pierwszej minuty fani obu ekip byli świadkami twardej i wyrównanej gry z niewielką przewagą gości. Po pierwszej połowie „Hutnicy” schodzili do szatni z 2 oczkami straty (41:43). Drugie 20 minut gry znakomicie rozpoczęli koszykarze „Dumy Bielan” notując w pewnym momencie fragment 10-1 i kończąc finalnie 3 kwartę z 11 oczkami przewagi (71:60). W ostatniej części bez zawahania do odrabiania strat przystąpili gracze Dzików niwelując straty po zaledwie 2 minutach do 3 pkt. Jednak prawdziwy horror rozpoczął się w ostatniej minucie spotkania, kiedy to Hutnicy prowadzili różnicą 7 oczek. Ciężar meczu od tego momentu wzięli na siebie w szeregach gości Łukasz Wilczek i Karol Dębski, odrabiając na 30 s do końca stratę do jedynie 2 pkt. „Hutnicy” odpowiedzieli momentalnie 2 punktami Patryka Bajtusa i w tym momencie doszło do feralnej akcji, w której Dziki w przeciągu 7 sekund zaliczyły akcję 2+3 (Wilczek trafia z faulem za 2, nie trafia osobistego, goście zbierają w ataku i Dębski rzuca celnie za 3). Później mimo dwóch prób rzutów za 3 punkty „Hutników” żadna nie znalazła drogi do kosza, w wyniku czego podopieczni Axla Olesiewicza przegrali ''wygrany'' mecz.

W najbliższą sobotę „Duma Bielan” wybierze się do Białegostoku, gdzie podejmie lidera tabeli - Żubry.