OFICJALNA STRONA
#BudujemySilnaSpolecznosc

Czołowi zawodnicy OCR ambasadorami Przeszkodowego Biegu Hutnika

05 września 2019, godz. 10:40, 636 wyświetleń  

A A A

W promocję 3. edycji Przeszkodowego Biegu Hutnika włączyli się czołowi zawodnicy OCR w kraju. Ambasadorami tegorocznej odsłony zawodów, odbywających się na Hucie ArcelorMittal Warszawa zostali Wojciech Sobierajski oraz Iza Wysłuch.

Przeszkodowy Bieg Hutnika to jedyna impreza w kraju, odbywająca się na terenie działającej huty. Uczestnicy biegu zyskują możliwość eksploracji pracującego zakładu, hal oraz rozległych terenów leśnych należących do Huty ArcelorMittal Warszawa. Udział w zawodach stanowi nie lada wyzwanie dla miłośników ekstremalnych wrażeń oraz biegaczy.

Rosnąca popularność zawodów to zasługa m.in. ambasadorów biegu. W zeszłym roku twarzą imprezy był Tomasz Danielkiewicz, wielokrotny medalista zawodów Runmageddon, brązowy medalista Mistrzostw Świata w klasyfikacji drużynowej par mieszanych. W tym roku jego obowiązki przejął startujący w barwach OCRA Polska Wojciech Sobierajski, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii polskiego OCR. Lista jego sukcesów jest długa – jedenastokrotne zwycięstwo w zawodach Runmageddon Games, wiele wygranych w zawodach crossfitowych oraz trzy medale w OCR World Championships (mistrzostwa świata). Wizerunek Wojtka Sobierajskiego zostanie wykorzystany w kampanii promocyjnej wokół biegu. Już wkrótce powstanie kręcony na hucie spot promocyjny z udziałem ambasadora, który zapowiedział swój start w imprezie.

Z roku na roku rośnie zainteresowanie biegami OCR w gronie kobiet. Z tego powodu Organizatorzy zawodów na terenie huty zdecydowali się włączyć do działań promocyjnych Izę Wysłuch, która mimo młodego wieku zadomowiła się w krajowej czołówce biegów ekstremalnych. Licząca zaledwie 22-lata zawodniczka zdobyła  brązowy medal Mistrzostw Polski w biegach przeszkodowych w 2018 roku. Była również uczestniczką zeszłorocznych Mistrzostw Świata OCR w Londynie. 

Zawody odbędą się w dniu 6 października na terenie Huty ArcelorMittal Warszawa. Dystans w biegu seniorskim wyniesie ok. siedmiu kilometrów, a trasa będzie wieść przez różne obszary huty. Zawodnicy przebiegną m.in. przez pracującą walcownię. Uczestnicy będą startować co kilkanaście minut w kilkudziesięcioosobowych grupach, co umożliwi sprawne pokonywanie przeszkód. Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna oraz drużynowa, gdzie do końcowego wyniku liczone będą cztery najlepsze rezultaty. 

Swoich sił na torze przeszkód spróbują również dzieci w ramach Biegu Hutniczka, które pokonają dystans – w zależności od wieku – od 600 do 1600 metrów. Każdy z uczestników otrzyma medal i nagrodę. 

Cały czas trwają zapisy do biegu: http://www.projektigrzyska.pl/wydarzenia/216-iii-przeszkodowy-bieg-hutnikaKomentarze

Twój nick: WYŚLIJ

Komentarz przed publikacją poddany zostanie weryfikacji. Jeśli jego treść nie łamie regulaminu, zostanie opublikowany.


~Kamil : Witam,Jestem zainteresowany uczestniczeniem w stalowym treningu która ma się odbyć 29.09 w parku Młocińskim. Proszę o podanie godziny rozpoczęcia, gdyż na stronie brakuje tej informacji. Jeżeli to możliwe to prosiłbym o przesłanie tej informacji na mój mail: kamw18@wp.pl.Z góry dziękuję.

2019-09-25 godz. 10:37
SPONSORZY
PATRONAT MEDIALNY
PARTNERZY