OFICJALNA STRONA
#BudujemySilnaSpolecznosc

Hutnik uruchamia projekt #jednadruzyna - darmowe treningi dla ukraińskich dzieci

03 marca 2022, godz. 13:06, 949 wyświetleń  

A A A

Od początku konfliktu zbrojnego bielański klub angażuje się w pomoc na rzecz obywateli Ukrainy. Wsparcie nie ogranicza się wyłącznie do pomocy finansowej. Zarząd "Dumy Bielan" ma świadomość, że sport jest ważnym elementem wychowania młodych ludzi, a zapewnienie im komfortowych warunków do rozwoju fizycznego jest kluczowe dla kształtowania się cech motorycznych oraz psychicznych.

Z tego powodu Hutnik oferuje wszystkim ukraińskim dzieciom i młodzieży (roczniki 2005-2017), które wraz z rodzicami bądź opiekunami zmuszone były - z powodów politycznych - opuścić swój kraj i przenieść się do województwa mazowieckiego, możliwość odbywania bezpłatnych treningów piłkarskich w sekcjach młodzieżowych swojego klubu. Oferta obejmuje rok kalendarzowy 2022.

- Liczymy, że dzięki naszej propozycji młodsze pokolenia ukraińskich uchodźców szybciej zasymilują się z lokalną społecznością, a codzienna rutyna w postaci treningów pozwoli im „wrócić” do normalności, odzyskać radość z życia, a przede wszystkim zapomnieć o koszmarze wojny. Na potrzeby realizacji projektu nadaliśmy mu nazwę #jednadruzyna - mówi Maciej Purchała, prezes zarządu.

Bielański klub rozpoczął działania w celu przyciągnięcia do projektu partnerów i sponsorów, przez co możliwe będzie zwiększenie jego skali oraz zasięgu geograficznego.
Propozycja współpracy została wysłana między innymi do Ukraińskiego Związku Piłki Nożnej. Pełną treść pisma (w wersji polskojęcznej) można przeczytać pod tym linkiem (kliknij).

Wszystkich zainteresowanych współpracą przy projekcie #jednadruzyna zachęcamy do kontaktu mailowego pod adresem: kontakt@hutnikwarszawa.pl.Komentarze

Twój nick: WYŚLIJ

Komentarz przed publikacją poddany zostanie weryfikacji. Jeśli jego treść nie łamie regulaminu, zostanie opublikowany.


Brak komentarzy.

SPONSORZY
PATRONAT MEDIALNY
PARTNERZY