0

Hutnik Warsaw 3x3 dziewiątą drużyną w kraju!

10 lipca 2019, godz. 21:07, 763 wyświetleń

W miniony weekend w Gdańsku byliśmy świadkami finałowych rozstrzygnięć Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3. Ekipa Hutnika Warszawa zajęła dobre 9. miejsce, choć apetyty były z pewnością większe.

Przypomnijmy - sześć turniejów kwalifikacyjnych w: Łodzi, Ostrowi Mazowieckiej, Lublinie, Grudziądzu, Toruniu i Gdańsku wyłoniło 16 najlepszych ekip, które walczyły o miano Mistrza Polski 2019. W finałowych rozgrywkach barwy Dumy Bielan reprezentowali: Mikołaj Stopierzyński, Marcel Kapuściński, Marcin Wiszomirski i Rafał Pstrokoński. Faza grupowa odbywała się w sobotę. Hutnicy rozstawieni z numerem 4 trafili do grupy D, a ich rywalami byli: Skip2MyShoes, Planet Team oraz Ku Chwale Basket Zelów. W pierwszym meczu warszawscy koszykarze mierzyli się ze zespołem SKip2MyShoes złożonym z zawodników 2-ligowego UJK Kielce. Po wyrównanych 5 minutach gry, w drugiej połowie tempo gry wyraźnie przyśpieszyli stołeczni gracze, odskakując rywalowi na pięć „oczek”. Wypracowanej przewagi nie oddali już do końca, wygrywając pierwsze starcie 19:14. W drugim meczu koszykarzy Hutnika czekał mecz derbowy przeciwko dobrze znanym Planet Team. Twarda gra z obu stron nie pozwalała na łatwe zdobywanie punktów. W ostatnich 3 minutach Planet Team wyszło na prowadzenie 19:11 i mimo próby zrywu ze strony pomarańczowo-czarnych, spotkanie zakończyło się ich porażką (14:21). Niestety Dumę Bielan zawiodła skuteczność z dystansu w postaci tylko jednego celnego, 2-punktowego rzutu. W ostatnim starciu grupowym koszykarze Hutnika podejmowali Ku Chwale Basket Zelów. Warszawscy koszykarze odzyskali skuteczność zza linii 6,75. Dzięki pięciu celnym trafieniom z rzędu stołeczny team zakończył rywalizację wynikiem 22:9. Tym samym Hutnik Warsaw 3x3 zajął drugie miejsce w grupie, gwarantujące udział w barażach o ćwierćfinał MP.

W spotkaniu, którego stawką była dalsza gra w turnieju, rywalem HKS-u był mocny zespół Jeżyckie Kuny ZBW obsadzony zawodnikami 1 ligi, a nawet ekstraklasy. Piorunujący początek zawodników z Bielan w postaci wyniku 9:3 dobrze rokował na końcowy rezultat meczu, niestety rywale wykorzystali chwilę dekoncentracji przeciwnika, odrabiając całą stratę. Od tego momentu gra toczyła się kosz za kosz, jednak przekroczony limit fauli ze strony Hutników znacznie utrudnił walkę w końcówce spotkania. Ostatecznie Duma Bielan przegrała 17:22, zajmując w końcowej klasyfikacji 9. miejsce w kraju, czym powtórzyła wynik sprzed roku. Mimo dobrej gry, Hutnicy mogą czuć pewien niedosyt. Do czołowej ósemki zabrakło im naprawdę niewiele.