OFICJALNA STRONA
#BudujemySilnaSpolecznosc

Walewski: Cel – zwycięstwo w każdym meczu

14 grudnia 2018, godz. 15:25, 592 wyświetleń  

A A A

Zapraszamy do przeczytania rozmowy z trenerem Bartłomiejem Walewskim i dyrektorem sportowym Kamilem Średniawą, dotyczącej podsumowania rundy jesiennej oraz planach na drugą część sezonu.

Jak oceniacie Panowie rundę jesienną pod względem realizacji zakładanego planu, sportowym, jak i liczby zdobytych punktów oraz miejsca w tabeli?

Bartłomiej Walewski: W stosunku do rundy jesiennej czuję zdecydowanie lekki niedosyt. Po całej rundzie mogę śmiało powiedzieć, że powinniśmy mieć kilka punktów więcej na swoim koncie, co przełożyłoby się na wyższe miejsce w tabeli. W każdym meczu chcemy grać o zwycięstwo i przed rundą nie zakładaliśmy określonej liczby punktów, którą chcemy zdobyć.

Kamil Średniawa: Zgadzam się z trenerem, że czujemy niedosyt, bo prezentowaliśmy się z dobrej strony i drużyna zasłużyła na więcej punktów. Jednak rundę jako całość oceniam pozytywnie.

Czy jakiś mecz szczególnie utkwił Panom w pamięci. Który mecz w tej rundzie był najlepszy, a który najsłabszy?

Bartłomiej Walewski: Dobrych lub bardzo dobrych meczów było zdecydowanie więcej w naszym wykonaniu niż tych słabszych. W pamięci utkwił mi zdecydowanie mecz w Mińsku Mazowieckim, gdzie bardzo szybko przegrywaliśmy 0:3 i według mnie to był nasz najsłabszy mecz . Drugi mecz, który szczególnie zapamiętałem, to porażka z Ożarowianką 0:1, gdzie mieliśmy niezliczoną liczbę sytuacji bramkowych. Według mnie był to jeden z lepszych meczów pod względem zaangażowania, dyscypliny i chęci zwycięstwa, niestety zeszliśmy jako pokonani.

Kamil Średniawa: W większości meczów, może poza spotkaniem z Ząbkovią i Mazovią, na pewno nie byliśmy gorszym zespołem od przeciwnika. Pierwsze sześć meczów nie przyniosło nam tylu punktów, ile oczekiwaliśmy i na ile zasługiwaliśmy. Jednak zespół pokazał charakter i podniósł się po zwykłym niefarcie w pierwszej części sezonu. Odkąd jestem w Hutniku, to nie pamiętam tak dużego braku sportowego szczęścia, jak w pierwszych sześciu meczach tej rundy. Również uważam, że jeden z lepszych meczów to konfrontacja z Ożarowianką.

Jakie są plany zespołu na zimowy okres przygotowawczy?

Bartłomiej Walewski: W obecnym momencie zawodnicy mają wolne w treningach. Zaczynamy przygotowania 23 stycznia. W okresie wolnym zawodnicy będą realizować indywidualne treningi, tak aby od początku być przygotowanym do intensywnych treningów.

Kamil Średniawa: W meczach towarzyskich zagramy z Mazurem Karczew, Hutnikiem II, Józefovią Józefów, Błonianką Błonie, Victorią Sulejówek i jej rezerwami, Makowianką Maków Mazowiecki i Żyrardowianką Żyrardów. Sparingi w większości odbędą się na boiskach przeciwników.

Czy nastąpią roszady personalne w kadrze?

Bartłomiej Walewski: Nie planujemy większych roszad personalnych. Runda wiosenna będzie okresem selekcji zawodników przydatnych drużynie już na nowy sezon. Cel w rundzie wiosennej się nie zmienia, zwycięstwo w każdym meczu.

Kamil Średniawa: Raczej nie planujemy większych zmian, chociaż trzeba wziąć poprawkę na sprawy osobiste czy zawodowe zawodników. Prawdopodobnie do bardziej konkretnych zmian dojdzie w letnim oknie transferowym.Komentarze

Twój nick: WYŚLIJ

Komentarz przed publikacją poddany zostanie weryfikacji. Jeśli jego treść nie łamie regulaminu, zostanie opublikowany.


Brak komentarzy.

SPONSORZY
PATRONAT MEDIALNY
PATNERZY