0

Trzy punkty na początek!

14 sierpnia 2019, godz. 23:31, 1291 wyświetleń

Hutnik Warszawa wygrał z KS Łomianki 3:2, w meczu 1. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej.

W 18. minucie goście objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska strzałem z kilku metrów naszego bramkarza pokonał Carlos Saavedra. Pięć minut później po rozegraniu z rzutu z autu piłkę do bramki skierował Paweł Giel, jednak sędzia liniowy dopatrzył się spalonego. W 28. minucie z dystansu uderzał Piotr Wielgosz, ale dobrą interwencją popisał się były bramkarz Hutnika, Kacper Winiarek. W 40. minucie podczas wykonywania rzutu rożnego w polu karnym sfaulowany został Rafał Goluch. Rzut karny pewnie wykorzystał Giel.

Tuż po przerwie Hutnicy wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Maciej Baranowski, jednak bramkarz odbił piłkę, ale już później był bez szans przy dobitce Erwina Nowika. W 62. minucie zawodnik Łomianek oddał strzał z około 15 metrów, a futbolówka przeleciała blisko słupka. Kilka minut później gracz gości dobrze uderzył z około 30 metrów, ale piłka przeszła metr obok bramki. W 74. minucie przeciwnik doprowadził do remisu. Cztery minuty później zwycięską bramkę zdobył Karol Cimochowski, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku. Giel podał na środek pola karnego do niepilnowanego Cimochowskiego, który okiwał obrońców i technicznym strzałem pokonał bramkarza.

W najbliższą sobotę, o godzinie 11, Hutnik zmierzy się na wyjeździe z Podlasiem Sokołów Podlaski.

Hutnik Warszawa - KS Łomianki 3:2 (1:1)
Giel (k) 40', Nowik 49', Cimochowski 78' - Saavedra 18', Wouters 74'.