0

Wysokie zwycięstwo

28 września 2019, godz. 18:33, 1090 wyświetleń

Hutnik Warszawa wygrał z Makowianką Maków Mazowiecki 6:1, w meczu 8. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej.

Goście otworzyli wynik meczu, obejmując prowadzenie już w 3. minucie po strzale z 15 metrów. Wyrównanie nastąpiło jednak bardzo szybko. Maciej Baranowski uderzył z dystansu, piłka trafiła w słupek, ale celnie futbolówkę do bramki dobił Paweł Giel. W 25. minucie Giel dośrodkował z rzutu rożnego, a ładnym strzałem głową popisał się Erwin Nowik i Hutnicy wyszli na prowadzenie. W 37. minucie Sebastian Duczek dośrodkował z prawej strony boiska, piłka dotarła na 10 metr do Mateusza Kowalskiego, który umieścił futbolówkę w bramce gości. W 63. minucie ponownie asystę zaliczył Duczek, a drugą bramkę w tym meczu zdobył Giel, który z kilku metrów trafił do bramki, a piłka zanim wpadła do siatki odbiła się jeszcze od poprzeczki. Następna dwa gole zdobył Damian Pracki, który wszedł na boisko w 70. minucie, i dla którego był to pierwszy mecz ligowy w tym sezonie. W 86. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Piotr Wielgosz, a Pracki strzałem głową pokonał bramkarza. Chwilę później w polu karnym został sfaulowany Artur Muchin. Pracki pewnie wykonał rzut karny i ustalił rezultat meczu na 6:1.

Za tydzień, w sobotę, Hutnik zmierzy się na wyjeździe z MKS Przasnysz. Mecz jest zaplanowany na godzinę 15.00.

Hutnik Warszawa - Makowianka Maków Mazowiecki 6:1 (3:1)
Giel 8', 63', Nowik 25', Kowalski 37', Pracki 86', (k) 88' - Tyska 3'.
przy ul. Obrońców Tobruku 11

Hutnik: Andrzejczak - Wielgosz, Nowik, Waćkowski (Biele 80'), Goluch - Duczek (Szala 75'), Baranowski, Siudak (Zawistowski 68'), Turko (Muchin 63') - Giel (Sawicki 80'), Kowalski (Pracki 70').

Sędzia: Michał Borkowski (Radom).