0

Wysokie zwycięstwo

20 września 2020, godz. 14:50, 841 wyświetleń

Hutnik Warszawa wygrał z Bzurą Chodaków 5:0, w meczu 8. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy II.

Do przerwy Hutnicy prowadzili trzema bramkami. W 3. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony przez Wojciecha Trznadla, bramkę strzałem głową zdobył Kacper Siudak. W 16. minucie w polu karnym sfaulowany został Piotr Wielgosz, a "jedenastkę" pewnie wykonał Paweł Giel. W końcówe pierwszej połowie Sebastian Duczek podał do Giela, który wyszedł sam na sam i pokonał bramkarza gości.

Tuż po zmianie stron Bzura mogła zdobyć gola po rzucie karnym, jednak zawodnik gości przestrzelił. Za to w 52. minucie znów z rzutu karnego bramkę zdobył Giel. Tym razem faulowany był Olivier Aleksander. W 81. minucie rezultat meczu, po podaniu Kamila Waćkowskiego, ustalił Siudak. Hutnicy stworzyli sobie jeszcze dużo okazji, jednak zabrakło skutecznego wykończenia akcji.

Debiut zaliczył 17-letni Damian Jaczewski.

W najbliższą środę klub z Bielan rozpocznie rywalizację pucharową. Hutnik zmierzy się na wyjeździe z Polonią II Warszawa (Liga Okręgowa). Mecz jest zaplanowany na godzinę 20.00.

Hutnik Warszawa - Bzura Chodaków 5:0 (3:0)
Siudak 3', 81', Giel (k) 16', 41', (k) 52'.
w 47. minucie zawodnik gości nie wykorzystał rzutu karnego (przestrzelił)

Żółte kartki: Goluch, Waćkowski - Grefkowicz, Szczepaniak.

Hutnik: Koncki - Bogucki (Jaczewski 84'), Nowik, Waćkowski, Wielgosz - Aleksander (Knap 70'), Goluch (Grabowicz 72'), Siudak, Trznadel (Turko 79'), Duczek (Ziemski 88') - Giel (Stanisławski 90').

Sędzia: Michał Więckowski (Warszawa).