0

Remis z Koroną

01 września 2018, godz. 22:25, 998 wyświetleń

Hutnik Warszawa zremisował na wyjeździe z Koroną Ostrołęka 2:2, w meczu 5. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej.

Gospodarze w 4. minucie objęli prowadzenie. Po stracie piłki na środku boiska, Korona przeprowadziła kontrę, po której Dominik Dzwonkowski strzałem z kilku metrów pokonał naszego bramkarza. W 16. minucie Kamil Waśniowski podał do Łukasza Szali, który wyszedł sam na sam z golkiperem, jednak trafił tylko w słupek. Trzy minuty później gospodarze wykonywali rzut rożny, po którym zawodnik Korony głową uderzył tuż nad poprzeczką. Przeciwnik podwyższył prowadzenie w 28. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu pod naszą bramką, piłkę do bramki skierował Dariusz Jastrzębski. Cztery minuty później Hutnicy zdobyli kontaktowego gola. Rafał Goluch podał na pole karne do Szali, który odegrał do niepilnowanego Waśniowskiego. Debiutujący w Hutniku pomocnik uderzył skutecznie z 15 metrów, trafiając pod poprzeczkę.

W drugiej połowie przeważał klub z Bielan, który stworzył sobie wiele sytuacji bramkowych, lecz jak przez cały początek sezonu, tak i w tym meczu, zabrakło skutecznego wykończenia. W 65. minucie znów w sytuacji sam na sam znalazł się Szala, ale strzelił niecelnie. W 85. minucie Erwin Nowik zagrał długą piłkę z własnej połowy, Goluch przedłużył głową do Szali, który minął obrońcę i podał do niepilnowanego Michała Paradowskiego. Zawodnik Hutnika w sytuacji sam na sam z kilku metrów pokonał bramkarza gospodarzy. W doliczonym czasie gry Paradowski miał jeszcze jedną okazję, jednak piłka trafiła w słupek.

Za tydzień, w sobotę, o godzinie 11, klub z Bielan podejmować będzie zespół Mazura Gostynin.

Korona Ostrołęka - Hutnik Warszawa 2:2 (2:1)
Dzwonkowski 4', Jastrzębski 28' - Waśniowski 32', Paradowski 85'.

Żółte kartki: Laska, Borkowski - Baranowski, Waćkowski.

Hutnik: Andrzejczak - Baranowski, Nowik, Waćkowski, Goluch - Pusiak (Turko 50'), Leśniewicz (Drożdżal 60'), Osoliński, Waśniowski (Paradowski 76'), Tarnowski (Sawicki 70') - Szala.

Sędzia: Karol Domżał (Płock).