0

Mazur - Hutnik 6:2

02 lutego 2019, godz. 15:59, 1051 wyświetleń

Hutnik Warszawa w pierwszym meczu towarzyskim przegrał na wyjeździe z czwartoligowym Mazurem Karczew 2:6.

Dla gospodarzy, którzy wcześniej niż klub z Bielan wznowili treningi, było to już czwarte spotkanie kontrolne w trakcie przygotowań. Na boisku widać było, że obie drużyny są na innym etapie treningów. Ponadto w Hutniku wystąpiło dużo zawodników testowanych, a kilku podstawowych piłkarzy otrzymało wolne lub nie zagrało z powodu kontuzji czy choroby.

Do przerwy Mazur prowadził 4:2. W 8. minucie rywale objęli prowadzenie po strzale z rzutu karnego. W 20. minucie wyrównał Krystian Pusiak, który trafił w okienko bramki. W 27. minucie gospodarze znów wyszli na prowadzenie, a w 34. minucie ponownie wyrównał Pusiak, po asyście Bartłomieja Gołasiewicza. W końcówce pierwszej połowy w ciągu dwóch minuty straciliśmy dwie bramki.

W pierwszym kwadransie drugiej części gry Mazur dołożył jeszcze dwa trafienia, a ostatnie pół godziny było już bezbramkowe.

W sparingu nie wystąpili kontuzjowani Karol Cimochowski i Damian Pracki, a także z powodu choroby nie zagrał Maciej Baranowski, Paweł Tarnowski oraz Piotr Wielgosz. Ponadto decyzją trenera wolne otrzymali: Piotr Leśniewicz, Erwin Nowik, Paweł Okrasa i Łukasz Szala.

Testowanymi zawodnikami byli:

- zawodnik testowany 1 (środkowy obrońca, A Klasa)
- zawodnik testowany 2 (środkowy pomocnik, młodzieżowiec, IV liga)
- zawodnik testowany 3 (skrzydłowy, młodzieżowiec, liga juniorów)
- zawodnik testowany 4 (napastnik, A Klasa)
- zawodnik testowany 5 (środkowy obrońca, młodzieżowiec, liga juniorów)
- zawodnik testowany 6 (skrzydłowy, młodzieżowiec, liga juniorów)

Za tydzień Hutnik rozegra mecz kontrolny z rezerwami. Spotkanie odbędzie się na boisku przy ul. Obrońców Tobruku 11 i zaplanowane jest na godzinę 10.

Mazur Karczew - Hutnik Warszawa 6:2 (4:2)
(k) 8', 27', 42', 43', 51', 59' - Pusiak 20', 34'.

Skład - I połowa: Molenda - Sawicki, Marchelewicz, zawodnik testowany 1, Goluch - Pusiak, Osoliński, Stankiewicz, zawodnik testowany 3 (Gołasiewicz 27'), zawodnik testowany 4 - zawodnik testowany 5.

Skład - II połowa: Andrzejczak - Liszewski, Waćkowski, zawodnik testowany 6, Goluch (Sawicki 57') - Turko, Brzeziński, Drożdżal, Giel, zawodnik testowany 7 - Gołasiewicz (Pusiak 79').