0

Hutnik w IV lidze!

26 maja 2018, godz. 16:27, 1256 wyświetleń

Hutnik Warszawa wygrał u siebie z Bugiem II Wyszków 3:0, w meczu 27. kolejki Ligi Okręgowej, grupy I. Tym samym Hutnicy zapewnili sobie awans do IV ligi!

W 11. minucie Bartłomiej Gołasiewicz zagrał prostopadle do wychodzącego na dobrą pozycję Patryka Turko. Pomocnik Hutnika uderzył z 15 metrów, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki gości. W 23. minucie dwie okazje w jednej akcji miał Paweł Tarnowski, jednak za każdym razem bronił bramkarz. W 30. minucie po strzale z dystansu przez Gołasiewicza futbolówka trafiła w słupek. Cztery minuty później Tarnowski dośrodkował na pole karne, skąd prawie z zerowego kąta akcję zamknął Turko. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki rezerw Bugu. W 38. minucie Bartosz Osoliński dośrodkował z rzutu wolnego, futbolówka trafiła do Erwina Nowika, który oddał strzał z kilku metrów, lecz dobrze interweniował bramkarz. Minutę później znów okazję miał Turko. Po podaniu Piotru Leśniewicza Turko strzelił z 10 metrów, ale znów obronił golkiper gości. W końcówce pierwszej połowy z dystansu uderzył Karol Cimochowski, a piłka trafiła jedynie w poprzeczkę.

W 62. minucie Turko dośrodkował na pole karne, a mocny strzał z kilku metrów oddał Tarnowski, ale piłka przeszła tuż nad poprzeczką. W 74. minucie Osoliński zagrał prostopadle do wbiegającego w pole karne Macieja Baranowskiego. Obrońca Hutnika uderzył, lecz bramkarz obronił ten strzał. W 85. minucie został ustalony rezultat meczu. Turko dośrodkował z rzutu rożnego, a strzałem głową gola zdobył Jakub Tazbir. Piłka zanim wpadła do bramki odbiła się jeszcze od poprzeczki.

Najbliższy wyjazdowy mecz z Escolą Varsovia został przełożony. Spotkanie odbędzie się już w najbliższą środę, o godzinie 18.

Hutnik Warszawa - Bug II Wyszków 3:0 (2:0)
Turko 11', 34', Tazbir 85'.

Hutnik: Pasturczyk (Molenda 88') - Avanesyan (Banaszczuk 88'), Nowik, Pracki, Baranowski - Tarnowski (Tazbir 64'), Osoliński, Leśniewicz (Drożdżal 88'), Cimochowski (Zuchora 83'), Turko (Ostaszewski 85') - Gołasiewicz (Polniak 68').

Sędzia: Jakub Jabłoński (Radom).