0

Escola - Hutnik 1:5!

30 maja 2018, godz. 21:42, 1431 wyświetleń

Hutnik Warszawa wygrał na wyjeździe z Escolą Varsovia 5:1, w meczu 28. kolejki Ligi Okręgowej, grupy I.

Spotkanie odbyło się w dużym upale, jednak nie przeszkodziło to Hutnikom w rozegraniu bardzo dobrego meczu. Pierwsza połowa była wyrównana, ale druga część gry przebiegała pod kontrolą naszego zespołu. W 14. minucie Patryk Turko dośrodkował piłkę w pole karne, a akcję skutecznie zamknął Karol Cimochowski. W 34. minucie Turko strzelił z 15 metrów tuż obok słupka. Chwilę potem gospodarze doprowadzili do wyrównania, po tym jak napastnik Escoli wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem. W 45. minucie Hutnicy wykonywali rzut wolny. Futbolówka po wybiciu przez obrońcę spadła przed pole karnego, skąd Piotr Leśniewicz podał do Damiana Prackiego, który kapitalnym strzałem z 15 metrów pokonał bramkarza. W przerwie nastąpiła m.in. zmiana kapitana Hutnika – Leśniewicza, który musiał opuścić boisko z powodu kontuzji po brutalnym faulu zdobywcy bramki dla Escoli.

W 60. minucie Turko podał do Bartłomieja Gołasiewicza, który wyszedł sam na sam z bramkarzem, minął go i wpakował piłkę do pustej bramki. Cztery minut później Turko wykorzystał błąd defensywy gospodarzy i również wpisał się na listę strzelców. W doliczony czasie gry Hutnicy szybko rozegrali rzut rożny. Bartosz Osoliński dośrodkował w pole karne, a Daniel Ostaszewski strzałem głową ustalił rezultat meczu.

Następny mecz zaplanowany jest na 9 czerwca (sobota), godzinę 11. Hutnik podejmować będzie obecnego wicelidera, Unię Warszawa. Będzie to ostatnie spotkanie na własnym boisku w tym sezonie.

Escola Varsovia - Hutnik Warszawa 1:5 (1:2)
Milasius 35' - Cimochowski 14', Pracki 45', Gołasiewicz 60', Turko 64', Ostaszewski 90'.

Żółte kartki: Milasius - Osoliński.

Hutnik: Pasturczyk - Avanesyan (Tazbir 85'), Nowik, Pracki (Zuchora 46'), Baranowski - Wielgosz, Osoliński, Leśniewicz (Tarnowski 46'), Cimochowski (Drożdżal 73'), Turko (Ostaszewski 79') - Gołasiewicz (Polniak 76').

Sędzia: Damian Piotrowski.