0

Dwie sparingowe porażki

02 marca 2019, godz. 15:55, 937 wyświetleń

Hutnik Warszawa przegrał na wyjeździe w meczu towarzyskim z Victorią Sulejówek (III liga) 0:6 oraz z rezerwami Victorii (Liga Okręgowa) 1:3.

W obydwu sparingach klub z Bielan wystawił po dwie jedenastki. Zawodnicy, nielicząc bramkarzy, rozegrali po 90 minut. Pierwszy mecz z trzecioligową Victorią był wyrównany i toczony w szybkim tempie. Hutnicy stworzyli sobie kilka dogodnych okazji. Dopiero po 60. minucie gospodarze przejęli inicjatywę, po tym jak przeprowadzili kilka zmian w swoim zespole.

W drugim meczu bramkę zdobył nowy testowany ofensywny zawodnik. W tym sparingu wystąpił Krzysztof Pałka z rezerw.

Kilku zawodników nie zagrało z powodu kontuzji. Bartłomiej Gołasiewicz i Bartosz Osoliński mają złamany palec u stopy, Rafał Goluch kontuzję kolana, Kamil Waćkowski uraz mięsnia czworogłowego, a Krystian Pusiak skręconą kostkę. Z powodu urazów dłuższa, bo ponad miesięczna przerwa, czeka Osolińskiego i Golucha.

Za tydzień Hutnik zagra w sparingu z Makowianką Maków Mazowiecki (Liga Okręgowa). Spotkanie jest zaplanowane na sobotę, godzinę 12. Mecz odbędzie się na boisku przy ul. Obrońców Tobruku 11.

Victoria Sulejówek - Hutnik Warszawa 6:0 (1:0)
33', 63', 69', 72', 78', 85'.

Hutnik: Okrasa (Andrzejczak 63') - Wielgosz, Nowik, Baranowski, zawodnik testowany 1 - Grabowski, Brzeziński, Drożdżal, Giel, Turko - Pracki.

Victoria II Sulejówek - Hutnik II Warszawa 3:1 (1:0)
19', 80', 90' - zawodnik testowany 2 90'.

Hutnik: Andrzejczak (Molenda 30') - Liszewski, Marchelewicz, Pałka, Sawicki - Szala, Leśniewicz, Cimochowski, Stankiewicz, Tarnowski - zawodnik testowany 2.