0

Historia piłki nożnej

Sezon 2002/03

Hutnik Warszawa w sezonie 2002/2003 występował w III lidze. W tym sezonie Hutnik zdobył tylko pięć punktów… i zajął niestety ostatnie miejsce, tym samym spadając do IV ligi mazowieckiej. Z tych rozgrywek dysponuję tabelą, wszystkimi wynikami, kadrami na rundę jesienną i wiosenną, a także opisami kilku meczów z prasy oraz szczegółowym tabelia – mecze u siebie, na wyjeździe, tabela po rundzie jesiennej i z meczy wiosennych.

14.08.2002 – Hutnik Warszawa – Unia Skierniewice 0:3
Bramki: Osiński 2, Kubiak 12, Jędrzejewski 89.
Żółte kartki: Szymaniak.
Hutnik: Bigajski – Gacek, Sztylka, Kamiński, Rajski, Patejuk (60. Piwnik), Sadowski, Rogulski, Medić, Bobrukiewicz, M. Szymaniak.

18.08.2002 – Warmia Grajewo – Hutnik Warszawa 4:1
Bramki: Tyszkiewicz 16, 19, 58, Sobolewski 61 – M. Szymaniak 78.
Hutnik: Bigajski – Gałecki (80. Rafalski), Sztylka, Kamiński, Sadowski (63. Gnoiński), Rajski, Rogulski, Grzywacz (86. Medić), Patejuk, Bobrukiewicz, M. Szymaniak.

24.08.2002 – Hutnik Warszawa – Jagiellonia Białystok 0:2
Bramki: Bańkowski 11, Kobeszko 43.
Żółte kartki: Gacek, Kamiński, Grzywacz.
Sędzia: A. Liczmański (Bydgoszcz).
Widzów: 150.
Hutnik Bigajski – Gacek (77. Koc), Sztylka (25. Sadowski), Górski, Kamiński, Grzywacz, Rajski (70. Rafalski), Patejuk, Pulkowski, Rogulski, M. Szymaniak (65. Gnoiński).

31.08.2002 – Hutnik Warszawa – Wigry Suwałki 3:3
Bramki: Pulkowski 28, M. Szymaniak 37, Patejuk 75 – Grabowski 17, Wojtulewicz 80, Sudy 83.
Żółte kartki: Gacek, Patejuk.
Hutnik: Bigajski – Gacek (87. Ignatowicz), Sadowski, Górski – Rajski, Kamiński, Grzywacz, Pulkowski, Patejuk – Piazdecki (46. Roguski), M. Szymaniak.

07.09.2002 – Polonia II Warszawa – Hutnik Warszawa 5:0
Bramki: Udenkwor 29, 56, N.Amaefule 68, 75, Kłoskowicz 77 (k).
Żółte kartki: Sadowski, Górski, Kamiński, M. Szymaniak.
Hutnik: Bigajski – Gacek (46. Rogulski), Sadowski Ż, Górski Ż – Rajski (56. Piwnik), Kamiński Ż. Grzywacz (77. Medić) Patejuk, Gajowniczek – Pulkowski, M. Szymaniak.

14.09.2002 – Hutnik Warszawa – Mazowsze Grójec 1:2
Bramki: M. Szymaniak 4 – Komorowski 20, Jaśkowski 85.
Żółte kartki: Gajowniczek, Bobrukiewicz.
Hutnik: Bigajski – Gacek, Sadowski, Górski – Gajowniczek, Grzywacz (80. Rajski), Patejuk, B. Szymaniak, Bobrukiewicz – Pulkowski, M. Szymaniak.

21.09.2002 – Olimpia Elbląg – Hutnik Warszawa 7:3
Bramki: Lepka 3, 16, 25, 27, 32, Wiercioch 44, Chuderski 47 – Patejuk 22, Augustynowicz 36 (s), Sadowski 39 (k).
Hutnik: Szewczyk (85. Bigajski) – Kamiński, Rogulski, Górski (70. Lek), Sadowski, Gajowniczek (60. Gacek), Grzywacz (80. Rajski), Pulkowski, Patejuk, Bobrukiewicz, M. Szymaniak.

28.09.2002 – Hutnik Warszawa – Stal Głowno 0:2
Bramki: W. Wiśniewski 25, 55.
Hutnik Bigajski – Gacek, Sadowski, Górski, Kamiński – Grzywacz (Rajski), Gajowniczek (Ogórek), Pulkowski (Gnoiński), Patejuk – M. Szymaniak, Piazdecki (Rogulski).

05.10.2002 – Legionovia Legionowo – Hutnik Warszawa 4:1
Bramki: Zawadzki 2, Stachowiak 5, Tomczyk 18, Orłowski 44 – Patejuk 66.
Hutnik: Szewczyk – Gacek, Górski, Gajowniczek, Grzywacz (Zalewski) – Rajski, Patejuk, Pulkowski, Piwnik (Gnoiński) – M. Szymaniak, Piazdecki (Rogulski).

12.10.2002 – Hutnik Warszawa – Znicz Pruszków 0:1
Bramka: Staniszewski 28.
Hutnik: Szewczyk – Górski, Gajowniczek, Sadowski, Grzywacz – Piwnik (Ogórek), Pulkowski, Rafalski, Patejuk – Lek, Zalewski.

19.10.2002 – Okęcie Warszawa – Hutnik Warszawa 6:1 (1:0)
Bramki: Słomski 42, Karpiński 60, 70, 76, Tataj 81, 90 – Patejuk 80.
Hutnik: Szewczyk – Górski, Gajowniczek, Sadowski, Grzywacz (Rajski) – Rafalski, Pulkowski, Rogulski, Patejuk – Lek (Piwnik), Piazdecki.

26.10.2002 – Hutnik Warszawa – Gwardia Warszawa 0:1
Bramka: Miąszkiewicz 6′.
Żółte kartki: Górski, Szymaniak.
Hutnik: Szewczyk – Sadowski, Górski, Kamiński, Patejuk – Pulkowski, Rafalski (65. Rogulski), Rajski (46. Piwnik), Grzywacz – M. Szymaniak, Piazdecki.

02.11.2002 – Pelikan Łowicz – Hutnik Warszawa 4:0
Bramki: Skowroński 7, 10, 85, Bolimowski 81 (k).
Żółte kartki: Sadowski, Górski, Bobrukiewicz.
Hutnik: Szewczyk – Kamiński, Sadowski, Górski, Rafalski (82. Ignatowicz) – Piwnik, Pulkowski, Patejuk, Grzywacz – M. Szymaniak, Bobrukiewicz.

09.11.2002 – Hutnik Warszawa – MZKS Kozienice 2:5
Bramki: Rajski 31, Pulkowski 60 (k) – Strąg 8, Seremak 42, 46, 63, Czerwiński 90.
Żółte kartki: Gnoiński, M. Szymaniak.
Hutnik: Szewczyk – Domagała (25. Piwnik), Kamiński, Korczak, Rafalski – Gnoiński, Rajski (65. Bobrukiewicz), Grzywacz (80. B. Szymaniak), Pulkowski – Patejuk, M. Szymaniak (80. Świerczewski).

16.11.2002 – MKS Mława – Hutnik Warszawa 3:0
Bramki: Szmyt 73, Rogalski 84, Walczak 90.
Żółta kartka: Górski.
Hutnik: Szewczyk – Kamiński, Sadowski, Górski, Rafalski (70. Gacek), Gnoiński (75. Korczak), Rajski, (65. Piwnik), Pulkowski, Grzywacz, Patejuk (85. Ignatowicz), Bobrukiewicz.

Runda wiosenna:

15.03.2003 – Hutnik Warszawa – Warmia Grajewo 0:8
Bramki: Żukowski 6, 16, 54, 62, 79, Sobolewski 52 (k), Wojnowski 87, 90.
Hutnik: Szewczyk – Rafalski, Sadowski, Koc, Piazdecki – Bobrukiewicz (Rajski), Grzywacz (Gnoiński), Rogulski, Górski (Gajowniczek) – Iwanicki (Tarapacz).

22.03.2003 – Jagiellonia Białystok – Hutnik Warszawa 4:0
Bramki: Łatka 9 (k), 19 (k), Kobeszko 20, Dzienis 68.
Żółte kartki: Łatka, Kobeszko – Sadowski, Szymaniak.
Sędzia: P. Brodecki (OZPN Łódź).
Widzów: ok. 1000.
Hutnik Bigajski – Rafalski (78. Horon), Górski, Gacek, Sadowski, Rajski, Piazdecki (46. Gnoiński), Grzywacz, M. Szymaniak, Bobrukiewicz, Małkiewicz (82. Iwanicki).

29.03.2003 – Wigry Suwałki – Hutnik Warszawa 4:0
Bramki: Szarnecki 10, 32, Trocki 20, Świstek 87.
Żółte kartki: Wyszyńsk – Bobrukiewicz.
Sędzia: Erwin Peterek (Lublin).
Widzów: 1 500.
Hutnik: Bigajski – Domagała, Gacek, Górski (Tarapacz 68′), Gnoiński, Bobrukiewicz, Sadowski, Grzywacz, Piazdecki, Iwanicki, Małkiewicz.

05.04.2003 – Hutnik Warszawa – Polonia II Warszawa 0:1
Bramka: Kosiorowski (k) 88′.
Żółte kartki: Grzywacz, Koc – Kosiorowski.
Czerwona kartka: Knap 62′ (Polonia).
Hutnik: Bigajski – Rafalski, Sadowski, Piazdecki (75. Iwanicki), Koc, Grzywacz, Rogulski, Gnoiński (69. Górski), Gajowniczek (60. Zalewski), Małkiewicz, M. Szymaniak.

12.04.2003 – Mazowsze Grójec – Hutnik Warszawa 1:0
Bramka: Stretowicz 61.
Sędziowali: Górecki jako główny oraz Broda i Marcioł (wszyscy Katowice).
Widzów: 400.
Żółta kartka: Zalewski.
Hutnik: Bigajski – Rafalski, Gacek, Górski – Sadowski, Zalewski (80. Olek), Grzywacz, Rogulski, Piazdecki – Gajowniczek, M. Szymaniak.

15.04.2003 – Unia Skierniewice – Hutnik Warszawa 3:1
Bramki: Kubiak 18, 48, Chimezie 78 – Gajowniczek 26.
Żółte kartki: Rafalski, Górski, Sadowski, Piazdecki.
Czerwona kartka: Gajowniczek.
Hutnik: Bigajski – Rafalski, Gacek, Górski, Sadowski (85. Lek) – Grzywacz (55. Dworski), Zalewski (80. Świerczewski), Rogulski, M. Szymaniak – Gajowniczek, Piazdecki.

18.04.2003 – Hutnik Warszawa – Olimpia Elbląg 0:1
Bramka: Nadolny 41.
Żółte kartki: D. Sadowski, Górski, Piazdecki, Szymaniak, Rogulski.
Czerwona kartka: Rogulski 90′, Szymaniak 35′ (dwie żółte).
Hutnik: Bigajski – Dworski (78. Świerczewski), Gacek, Sadowski, Górski – Gnoiński, Grzywacz, Rogulski, Piazdecki – M. Szymaniak, Iwanicki (56. Małkiewicz).

26.04.2003 – Stal Głowno – Hutnik Warszawa 4:0
Bramki: Gajewski 4, Wiśniewski 9 (k), Bolimowski 33, Gorący 65.
Hutnik: Bigajski – Dworski (Świerczewski), Gacek, Górski, Sadowski – Grzywacz, Gnoiński, Rogulski, Piazdecki – M. Szymaniak, Iwanicki (Małkiewicz).

03.05.2003 – Hutnik Warszawa – Legionovia Legionowo 2:2
Bramki: Górski 13, Sadowski 25 – Korkuć 55, Orłowski 70.
Żółte kartki: Dworski, Zalewski – Szabłowski, Rostkowski, Wróbel, Tarwacki.
Hutnik: Bigajski – Dworski, Gacek, Góski, Sadowski (Grzywacz 75′) – Zalewski (Kamiński 65′), Rogulski, Gnoiński (B. Szymaniak 85′), Piazdecki – M. Szymaniak, Małkiewicz (Koczur 88′).
w Legionowie; spotkanie przełożono z uwagi na uroczyste otwarcie nowego budynku klubowego w Legionowie i galę z tym związaną)

11.05.2003 – Znicz Pruszków – Hutnik Warszawa 3:2
Bramki: Kamiński 34 (s), D.Staniszewski 42, Milewski 61 – Grzywacz 81, M. Szymaniak 86.
Hutnik: Szewczyk – Dworski (Gnoiński), Gacek, Kamiński, Górski – Rogulski, Sadowski, Małkiewicz (Bobrukiewicz), Piazdecki (Grzywacz) – M. Szymaniak, Gajowniczek.

17.05.2003 – Hutnik Warszawa – Okęcie Warszawa 0:2
Bramki: Pach 16, Karpiński 86.
Hutnik: Szewczyk – Dworski, Sadowski, Kamiński, Górski – Bobrukiewicz (Zalewski), Gnoiński (B. Szymaniak), Rogulski, Grzywacz – M. Szymaniak, Małkiewicz (B. Szymaniak).

24.05.2003 – Gwardia Warszawa – Hutnik Warszawa 1:0
Bramka: Gołębiewski 18.
Żółte kartki: Gołębiewski – Sadowski.
Sędzia: Sebastian Widlarz (Kraków).
Widzów: 100.
Hutnik: Szewczyk – Dworski, Gacek, Górski, Kamiński – Grzywacz, Sadowski, Rogulski, Piazdecki (Gajowniczek 46′) – M. Szymaniak, Małkiewicz (B. Szymaniak 84′)

31.05.2003 – Hutnik Warszawa – Pelikan Łowicz 0:2
Bramki: Krzysztof Durka 27, Skowroński 51.
Hutnik: Szewczyk – Dworski (Gnoiński), Gacek, Górski, Kamiński – Grzywacz, Sadowski, Rogulski, Gajowniczek (Zalewski) – Małkiewicz (B. Szymaniak), M. Szymaniak.

07.06.2003 – MZKS Kozienice – Hutnik Warszawa 0:1
Bramka: M. Szymaniak 30.
Hutnik: Szewczyk – Kamiński, Gacek, Górski, Sadowski – Zalewski (Koczur), Gnoiński, Rogulski, Grzywacz (Domagała) – M. Szymaniak, Małkiewicz (B. Szymaniak).

14.06.2003 – Hutnik Warszawa – MKS Mława 1:2
Bramki: Piazdecki 9 – Rogalski 70, 80.
Hutnik: Szewczyk – Kamiński (Zalewski), Gacek, Górski, Sadowski – Piazdecki, Gnoiński, Rogulski, Grzywacz – M. Szymaniak, Małkiewicz.

Kadra na rundę jesienna:

Bramkarze: Michał Bigajski, Piotr Należyty, Paweł Szewczyk.

Obrońcy: Marcin Kamiński, Daniel Sadowski, Jakub Sztylka, Wojciech Gacek, Piotr Rafalski, Krzysztof Koc, Michał Górski, Michał Domagała, Wojciech Korczak.

Pomocnicy: Rafał Rogulski, Michał Pulkowski, Emil Piwnik, Bartosz Szymaniak, Sylwester Patejuk, Jakub Gnoiński, Mico Medić, Paweł Rajski, Tomasz Grzywacz, Paweł Ignatowicz, Łukasz Piazdecki, Łukasz Zalewski, Michał Ogórek.

Napastnicy: Mariusz Szymaniak, Marcin Bobrukiewicz, Rafał Gajowniczek, Krzysztof Lek, Tomasz Świerczewski.

Odeszli: Krzysztof Stefański (Olimpia Zambrów), Tomasz Smorągiewicz (Pilica Białobrzegi), Marcin Więckowski (Mazowsze Grójec), Łukasz Sitko (Skawinka Skawina), Robert Sibilski, Piotr Pierścionek (Ruch Radzionków), Robert Górski, Adam Komorowski (Mazowsze Grójec), Sławomir Pach (Okęcie Warszawa), Tomasz Piotrowski (Piast Piastów), Daniel Izuchukwu (Wierchy Rabka), Raimondas Vileniskis (Wisła Płock), Krzysztof Jasiński (Pilica Białobrzegi), Artur Piłat (zakończył karierę), Marcin Wachowicz (Stasiak Ceramika Opoczno), Adeniyi Agbejule (Unia Skierniewice), Michał Piros (Mazowsze Grójec), Łukasz Pachelski (Hetman Zamość), Łukasz Czyżyk (Promień Żary).

Przybyli: Piotr Należyty (wychowanek), Paweł Szewczyk (Beniaminek Radom), Wojciech Gacek (Korona II Kielce), Piotr Rafalski (wychowanek), Jakub Gnoiński (wychowanek), Krzysztof Koc (wychowanek), Michał Górski (wychowanek), Michał Domagała (wychowanek), Wojciech Korczak (wychowanek), Rafał Rogulski (Mazowsze Grójec), Michał Pulkowski (Korona Góra Kalwaria), Mico Medić, Paweł Rajski (Hutnik II Warszawa), Tomasz Grzywacz (Hutnik II Warszawa), Paweł Ignatowicz (Hutnik II Warszawa), Rafał Gajowniczek (Gwardia Warszawa), Łukasz Piazdecki (Drukarz Warszawa), Łukasz Zalewski (wychowanek), Krzysztof Lek (wychowanek), Tomasz Świerczewski (wychowanek), Michał Ogórek (wychowanek).

1. kolejka

Bez honorowego gola musieli się obejść zawodnicy z Bielan, którzy przegrywali już po pierwszej akcji rywali. Gospodarze, których średnia wieku nieznacznie przekraczała 20 lat, praktycznie nie istnieli, grali bojaźliwie i popełniali niewyobrażalną wręcz liczbę błędów. Na niewiele zdała się ich determinacja i poświęcenie. Na dodatek bardzo niepewny był bramkarz Michał Bigajski, który w 12. minucie dał się pokonać strzałem z ponad 30 m. Nieco lepiej Hutnik zagrał dopiero w końcówce pierwszej połowy, ale efektem tego było jedynie trafienie w poprzeczkę Mariusza Szymaniaka. Unia strzeliła w końcówce meczu jeszcze jedną bramkę i to ona została pierwszym liderem.

2. kolejka

Pierwszy gol

Drugiej porażki doznali piłkarze Hutnika. Znów trzema bramkami, tym razem w Grajewie.

Piłkarze z Bielan rozpoczęli sezon od przegranej u siebie 0:3 z Unią i teraz także nie mogli uważać się za faworytów. Zwłaszcza, że beniaminek z Grajewa na inaugurację sezonu niespodziewanie pokonał faworyzowaną Jagiellonię.

Tym razem korzystny remis udało się utrzymać znacznie dłużej niż w pierwszym meczu, kiedy to młodzi warszawiacy przegrywali już po kilkudziesięciu sekundach. Tak samo jednak tylko dwóch minut potrzebował Piotr Tyszkiewicz, by po kwadransie meczu dwukrotnie pokonać golkipera Hutnika.

Gdy po przerwie dołożył trzecią bramkę wiadomo było, że goście nie zdobędą nawet punktu. Mogli jednak napsuć rywalom krwi, gdyby tylko po faulu na Marcinie Bobrukiewiczu rzut karny wkorzystał Mariusz Szymaniak.

Napastnik z Bielan zrewanżował się ześć minut później, gdy w zamieszaniu w polu karnym pierwszy dopadł do piłki i zapewnił warszawskiej jedenastce honorowego i pierwszego w tym sezonie gola.

4. kolejka

Frycowe

Na 17 min przed końcem meczu Hutnik prowadził z Wigrami 3:1. Spotkanie zakończyło się jednak remisem.

Zespół z Suwałk był ostatnim rywalem Hutnika w poprzednim sezonie. W porównaniu ze składem tamtego, przegranego 0:3 meczu, w warszawskiej ekipie wystąpiło tylko dwóch graczy (bramkarz Michał Bigajski i obrońca Daniel Sadowski). Dla odmłodzonej bielańskiej ekipy rywalizacja z Wigrami była jednak pierwszą poważną szansą na zdobycie punktów w tym sezonie. Poprzedni rywale okazali się zbyt silni, a drużyna trenera Giedrysa zbyt stremowana występami wśród seniorów, w efekcie czego Hutnik strzelił tylko jedną bramkę, tracąc ich aż dziewięć.

Tym razem gospodarze natarli na rywala już od pierwszych minut, strzelając przed przerwą więcej razy niż we wszystkich poprzednich meczach. Spora w tym zasługa Michała Pulkowskiego, który cofnięty za napastników umiejętnie kierował poczynaniami swojej drużyny.

Mimo kilku okazji warszawiaków prowadzenie objęli jednak przyjezdni, obnażając jedną z najpoważniejszych słabości stołecznego zespołu. Kolejny raz po rzucie rożnym bramkarz i obrońcy przypatrywali się tylko, jak jeden z przeciwników trafia do ich bramki po zbyt słabym wybiciu piłki. Niebawem doszło jednak do wyrównania. Szarżujący Bartosz Szymaniak został powalony w polu karnym, a „jedenastkę” pewnie wykorzystał Pulkowski. Po dziesięciu minutach Szymaniak strzelił z woleja drugą dla Hutnika i swoją drugą w tym sezonie bramkę.

Wydawało się, że nic już nie odbierze gospodarzom pierwszego w tym sezonie zwycięstwa, zwłaszcza że na kilkanaście minut przed końcem meczu efektownego gola z rzutu wolnego zdobył Sylwester Patejuk, trafiając z prawej strony lewą nogą w bliższe „okienko” bramki gości.

W samej końcówce młodym warszawiakom zabrakło jednak sił i koncentracji. Ekipa z Suwałk dwa razy pokonała Bigajskiego, doprowadzając do remisu na cztery minuty przed końcem meczu.

5. kolejka

Mały pogrom

Nieskuteczność piłkarzy rezerw Polonii uchroniła Hutnika od kompromitacji. Ekipa z Bielan i tak przegrała jednak 0:5.

Nie można było liczyć na inne rozstrzygnięcie tego meczu. Zwłaszcza że w zespole gospodarzy wystąpiło kilku piłkarzy z pierwszego składu, w tym wracający do gry po kontuzji Jacek Dąbrowski.

Już w pierwszych sekundach pokazał się Stanley Udenkwor. Na początek Nigeryjczyk przegrał pojedynek sam na sam z Michałem Bigajskim, po chwili trafił, tyle że ze spalonego, ale na pierwszego gola czekać musiał pół godziny. 7 min potem efektownie strzelił w „okienko” i wiadomo było, że goście nie będą mieli nic do powiedzenia. Młodzi gracze z Bielan rzucili się do ataków na początku drugiej części meczu, ale niewiele im z tego przyszło. Niebawem swój popis rozpoczął bowiem Napoleon Amaefule, który w ciągu 6 min dwukrotnie pokonał Bigajskiego. Rzut karny Pawła Kłoskowicza dopełnił dzieła, choć mogło paść znacznie więcej goli. Poloniści z uporem maniaka trafiali jednak w słupki i poprzeczkę bramki rywala.

6. kolejka

Hutnik zaprzepaścił szansę na drugi dopiero punkt w tym sezonie, choć już po trzech minutach prowadził w derby regionu z Mazowszem. Po dośrodkowaniu Michała Pulkowskiego piłkę trącił Mariusz Szymaniak, zaskakując Tadeusza Łukiewicza. Po 17 minutach i identycznej niemal akcji wyrównał Adam Komorowski występujący jeszcze niedawno na Bielanach. Ucieszyło to bardzo trenera Bogusława Oblewskiego, byłego trenera Hutnika, który na bielańskim stadionie zadebiutował jako szkoleniowiec zespołu z Grójca.

Zanosiło się na remis. Deszcz odbierał chęć do walki, ale też wprowadzał nieco przypadkowości do gry, co można było wykorzystać, strzelając z dystansu. Kilka minut przed końcem meczu na takie właśnie uderzenie zdecydował się wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Michał Jaśkowski. Piłkarz Mazowsza trafił w środek bramki, dokładnie tam, gdzie stał Michał Bigajski. Stołeczny bramkarz po raz kolejny w tym sezonie popełnił jednak kuriozalny błąd i niemal wrzucił sobie piłkę do siatki. Choć później bronił jeszcze w znacznie groźniejszych sytuacjach, nie mogło to odmienić losów spotkania.

7. kolejka

Aż dziesięć bramek padło w meczu Polonia Elbląg – Hutnik Warszawa. Gospodarze wygrali 7:3.

Młody zespół Hutnika w tym sezonie wyraźnie odstaje od reszty rewali. W Elblągu warszawiacy po 30 minutach przegrywali już 0:5. Pięć bramek dla gospodarzy strzelił Lepka. Hutnicy zdołali się podnieść po takim nokaucie i zdobyli trzy gole. Jeszcze przed przerwą gospodarze zdobyli szóstą bramkę. W drugiej połowie Polonia kontrolowała grę.

13. kolejka

Za wysoko

Hutnik Warszawa przegrał z Pelikanem w Łowiczu aż 0:4. Hat trickiem popisał się Krzysztof Skowroński. Po tym meczu można powiedzieć, że wynik jest dużo gorszy od gry, jaką pokazali warszawscy piłkarze. Hutnik długimi okresami przeważał, ale nie strzelał bramek. Gospodarze kontratakowali i zdobywali gole. Już na początku okazje do strzelenia bramki mieli: Mariusz Szymaniak, Michał Pulkowski i Marcin Bobrukiewicz. Po dziesięciu minutach było jednak 2:0 po dwóch kontrach gospodarzy zakończonych strzałami Skowrońskiego. Później Hutnik grał bardziej uważnie i dopiero w końcówce Pelikan zdobył jeszcze dwie bramki. Oprócz bramek warszawiacy stracili dwóch zawodników. Żółte kartki dla Daniela Sadowskigo i Roberta Górskiego oznaczają, że nie zagrają w następnym meczu. W tej sytuacji w trzeciej lidze będą musieli grać juniorzy z rocznika 1985.

Kadra na rundę wiosenną:

Bramkarze: Marcin Ogórek, Michał Bigajski, Paweł Szewczyk.

Obrońcy: Marcin Kamiński, Daniel Sadowski, Wojciech Gacek, Piotr Rafalski, Krzysztof Koc, Michał Górski, Michał Domagała, Piotr Dworski.

Pomocnicy: Rafał Rogulski, Bartosz Szymaniak, Jakub Gnoiński, Paweł Rajski, Tomasz Grzywacz, Łukasz Piazdecki, Łukasz Zalewski, Michał Ogórek, Kamil Tarapacz.

Napastnicy: Marek Iwanicki, Mariusz Szymaniak, Marcin Bobrukiewicz, Rafał Gajowniczek, Krzysztof Lek, Tomasz Świerczewski, Daniel Małkiewicz, Bartosz Koczur.

Trener: Antoni Giedrys

Odeszli: Piotr Należyty (Hutnik II Warszawa), Jakub Sztylka (PUG Bielany), Wojciech Korczak (Hutnik II Warszawa), Michał Pulkowski (Legia II Warszawa), Emil Piwnik (FC Stars Warszawa), Sylwester Patejuk (Perła Złotokłos), Mico Medić, Paweł Ignatowicz (Ryś Laski).

Przybyli: Marcin Ogórek (Mazur Karczew), Piotr Dworski (Okęcie Warszawa), Marek Iwanicki (KS Piaseczno), Daniel Małkiewicz (Gwardia Warszawa), Kamil Tarapacz (Olimpia Warszawa), Bartosz Koczur (Olimpia Warszawa).

16. kolejka

Bezmyślny strzelec

Kolejnych porażek doznały dwa najgorsze zespoły ligi. Hutnikowi jednak wreszcie udało się strzelić bramkę.

Nie lada wyczynu dokonał Rafał Gajowniczek. Piłkarz z Bielan doprowadził do remisu w meczu z Unią, kończąc tym samym trwającą 600 minut przerwę od ostatniego trafienia Hutnika. Tak go to ucieszyło, że po chwili za bezmyślne zagranie dostał czerwoną kartkę i osłabił zespół na ponad godzinę.

22.kolejka

To już trzecia tej wiosny minimalna przegrana Hutnika. Warszawiacy powinni pokonać broniącą się przed spadkiem Olimpię, ale własnej nonszalancji zawdzięczają, że wciąż na ich koncie jest tylko jeden punkt.
Goście mieli praktycznie tylko jedną okazję na zdobycie gola, którą stworzyli im sami obrońcy stołecznej ekipy. Rozgrywaną w polu karnym piłkę przejął Łukasz Nadolny i kilka minut przed przerwą pokonał Michała Bigajskiego. Gospodarze starali się wyrównać strzałami z rzutów wolnych, ale znacznie częściej zachowywali się jak mali chłopcy zbierając za złośliwe faule i dyskusje kolejne żółte kartki. W efekcie ukończyli mecz w dziewiątkę.

16. Hutnik 1 0 14 10-53 3

Tabela pochodzi ze strony 90minut.pl. Szczegółowe tabele pochodzą ze strony Warmia.www.Grajewo.pl. Informacje na temat spotkań z Jagiellonią Białystok ze strony Jagiellonia.Neostrada.pl. Opisy niektórych meczów pochodzą z Gazety Wyborczej – Gazeta.pl. Pozostałe informacje źródło własne.