0

Tur pokonany!

03 grudnia 2017, godz. 10:17, 181 wyświetleń

A A A

Koszykarze Hutnika po serii niepowodzeń w ramach 12.kolejki II ligi podejmowali w Bielsku-Podlaskim miejscowy Tur, który przed meczem uchodził za niekwestionowanego faworyta.

Dopingowani przez licznie zebranych miejscowych kibiców koszykarze Tura szybko przekonali się, że konfrontacja z beniaminkiem ligi nie będzie należała do najprostszych. „Hutnicy” z przytupem i bez animuszu rozpoczęli spotkanie prowadząc po 10 minutach wynikiem 24:8. Druga kwarta skończyła się minimalnie dla gospodarzy jednakże to gracze Hutnika schodzili na przerwę z 12 oczkami przewagi. W drugiej połowie meczu gospodarze z determinacją przystąpili do odrabiania strat, przez co przewaga Dumy Bielan w 28 minucie wynosiła w pewnym momencie jedyne 2 punkty różnicy (51:53). W ostatniej części spotkania gospodarze nieustannie próbowali dojść „Hutników”, jednakże bez efektów. Dobrze dysponowani tego dnia „Hutnicy” skutecznie odpowiadali na każdy rzut rywali, powiększając swoja przewagę w ostatnich minutach do 16 oczek. Tym samym koszykarze z Bielan przerywają niefortunną serię 3 porażek z rzędu i wracają niezwykle cennymi 2 punktami z bardzo ciężkiego terenu.

W kolejnym meczu „Duma Bielan” zmierzy się w Lublinie z rezerwami miejscowego Startu. Mecz zaplanowano na 6 grudnia o godz. 20:00.