0

Derby są nasze

06 listopada 2017, godz. 09:46, 187 wyświetleń

A A A

Mecze derbowe rządzą się swoimi prawami i nie inaczej było też w tym przypadku. Stawiani w roli faworytów spotkania „Hutnicy” mieli tego dnia twardy orzech do zgryzienia.

„Legioniści” postawili bardzo ciężkie warunki gry. Praktycznie przez całe trzy kwarty spotkanie toczyło się punkt za punkt, przez co żadna z drużyn nie potrafiła wyrobić znaczącej przewagi. Przełom nastąpił w ostatniej części spotkania. „Hutnicy” złapali drugi oddech co w połączeniu z dobrze funkcjonującą obroną przyniosło szybkie prowadzenie 17:2 po pierwszych 6 minutach. Mecz wydawał się przesądzony jednak dwie szybkie trójki koszykarzy Legii, dały kibicom pełną emocji końcówkę, w której zimną krew zachowali koszykarze z Bielan ostatecznie, wygrywając Derby Warszawy 76:70. Kolejne spotkanie „Duma Bielan” rozegra na własnym parkiecie ze Stalą Stalowa Wola, 11 listopada o godz. 16:00.