0

Derby dla Hutnika

28 stycznia 2018, godz. 09:02, 279 wyświetleń

Na ten mecz czekało wielu warszawskich kibiców koszykówki. Efektownych zagrań, głośnego dopingu i emocji tego dnia nie brakowało! Ostatecznie zwycięstwo odnieśli koszykarze Hutnika.

Początek spotkania zdecydowanie należał do koszykarzy z Bielan, którzy po kilku minutach prowadzili już 13:1. „Hutnicy” od tego momentu dzięki mądrej grze w ataku utrzymali wyrobioną przewagę punktową schodząc po pierwszej połowie spotkania z 11 oczkami przewagi. Początek trzeciej kwarty to kolejny grad ciosów w wykonaniu koszykarzy „Dumy Bielan”, który zaowocował momentalnym wyjściem na 24 punkty przewagi (61:37). Wydawać się mogło, że zwycięstwo koszykarzy Hutnika jest już przesądzone, lecz gospodarze nie mieli zamiaru się poddać niwelując po 30 minutach stratę do 16 punktów. W ostatniej części spotkania nierówna gra „Hutników” doprowadziła do istnej wymiany kosz za kosz, jednak różnica była zbyt wysoka do odrobienia. Tym samym koszykarze MUKS-u zwyciężają w Derbach Warszawy (88:75) pomyślnie rewanżując się za pierwsze spotkanie. Ciekawostką jest fakt, iż gospodarze ani razu nie mogli się cieszyć z prowadzenia w sobotnim meczu.

Kolejny mecz, ponownie derbowy koszykarze z Bielan rozegrają już w sobotę w hali przy ul. Staffa 3/5, a ich rywalem będą rezerwy ekstraklasowej Legii Warszawa. Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 16:00.