1. Rozgrywki Amatorskiej Ligi koszykówki „BIELANY BASKET LIGA” organizowane są przez MUKS BASKET WARSZAWA
    2. Integracja środowiska koszykarskiego
  3. UCZESTNICTWO ORAZ ZGŁOSZENIA
    1. W rozgrywkach Bielany Basket Ligi mogą uczestniczyć wszyscy, którzy ukończyli 18 lat i młodsi za pisemną zgodą opiekunów prawnych.
    2. Zawodnicy występujący w rozgrywkach PZKosz
      1. Dopuszcza się do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej ligi amatorskiej 3 zawodników którzy uczestniczą w rozgrywkach PZKosz. Wyjątek stanowią zawodnicy poniżej 18 roku życia dla których nie ma ograniczeń oraz zawodnicy, którzy są zgłoszeni tylko i wyłącznie do cykli młodzieżowych WOZKosz lub PZKosz.
    3. Dopuszczeni do Playoff/Playout zostają zawodnicy, którzy przynajmniej raz weszli na boisko w trakcie rundy zasadniczej.
      1. Zawodnik PZKosz musi rozegrać przynajmniej połowę spotkań, by móc uczestniczyć w playoff/playout
    4. W zespole może być zgłoszonych od 7 do 15 zawodników
      1. Zgłoszenie każdego kolejnego zawodnika kosztuje 50zł
      2. Zawodników można zgłaszać do 4 kolejki włącznie potem można zgłosić tylko 1 zawodnika
      3. Zawodnicy występujący w rozgrywkach PZKosz muszą być zgłoszeni przed startem ligi.
      4. Zabrania się jakichkolwiek transferów między drużynami po rozpoczęciu rozgrywek. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy gracz nie wystąpił jeszcze w meczu danego sezonu – w takim wypadku może zmienić drużynę.
      5. Każdy zawodnik występujący w amatorskiej lidze może w ciągu jednego sezonu/edycji grać tylko w jednej drużynie na tym samy szczeblu rozgrywkowym.
      6. Dozwolony jest udział jednego zawodnika w drużynie, który gra w szczeblu wyższym.
  4. MECZ
    1. Do meczu musi przystąpić, co najmniej pięciu zawodników. Oznacza to, że w momencie rozpoczęcia zawodów obecnych jest minimum pięciu zawodników.
    2. Każda drużyna musi posiadać komplet dwustronnych strojów meczowych lub dwa komplety strojów w różnych kolorach. Warunkowo dopuszcza się komplet samych koszulek. Każdy zawodnik zobowiązany jest posiadać na koszulce numer z przodu i z tyłu.
    3. W przypadku braku stroju lub braku oznaczenia na koszulce, a także takich samych numerów w jednej drużynie Organizator ma prawo nie dopuścić zawodnika lub zespołu do gry.
    4. Przed rozpoczęciem meczu kapitan drużyny zobowiązany jest do podania sędziemu funkcyjnemu składu drużyny i numerów zawodników.
  5. ZASADY GRY ORAZ SYSTEM
    1. Mecz będzie rozgrywany wedle oficjalnych przepisów FIBA (Mazowiecka Ekkstraliga).
      W niższych ligach czas gry wynosi odpowiednio 4X12 dla 1ligi oraz 4X10 dla 2ligi (zatrzymywana ostatnia minuta).
      1. Zmianie ulega długość przerw między 1 i 2 oraz 3 i 4 kwartą (1 minuta), a między 2 i 3 kwartą 3 minuty przerwy
      2. poza 2 czasami w pierwszej połowie oraz 3 w drugiej dozwolone jest w ostatniej minucie czwartej kwarty oraz dogrywki jednorazowe przeniesienie piłki na pole ataku
    2. Kolejność zespołów w tabeli ustala się wg ilości zdobytych dużych punktów.
      1. W przypadku uzyskania równej ilości punktów o miejscu decydują:
      2. przy dwóch zespołach - zwycięstwo w bezpośrednim spotkaniu.
      3. przy więcej niż dwóch zespołach - należy dokonać oddzielnej klasyfikacji biorąc pod uwagę tylko wyniki spotkań pomiędzy drużynami z równą ilością punktów. O kolejności decyduje ilość dużych punktów (zwycięstwo 2pkt, przegrana 1pkt, walkower 0pkt) zdobytych w rywalizacji pomiędzy zainteresowanymi zespołami. Jeśli w dalszym ciągu utrzymuje się remis – decyduje korzystniejsza różnica pomiędzy koszami zdobytymi i straconymi (+/-) a w ostateczności większa ilość punktów rzuconych.
    3. System rozgrywek jest uzależniony od ilości zespołów i zostanie ogłoszony przed każdą edycją osobno.
  6. UWAGI KOŃCOWE
    1. Organizator Zawodów zapewnia ochronę danych osobowych zgodnie z wymogami ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późniejszymi zmianami).
    2. Zarząd BBL ma prawo odmówić zaakceptowania nazwy drużyny. Nazwa nie powinna być obraźliwa ani wulgarna lub mieć negatywne konotacje. Należy unikać formułowania nazw będących zdaniami. W nazwie mogą występować max trzy słowa.
    3. BBL nie odpowiada materialnie za rzeczy ani przedmioty zawodników znajdujące się na obiektach, w których rozgrywane są mecze BBL.
    4. Zawodnicy ponoszą odpowiedzialność za szkody materialne powstałe z ich winy, a także winy ich kibiców podczas trwania rozgrywek na obiektach, w których prowadzone są spotkania BBL. Za egzekucję roszczeń z tytułu strat materialnych odpowiada Kapitan.
    5. Zawodnicy oraz Trenerzy i Opiekunowie zobowiązani są przestrzegać Regulaminu korzystania z obiektu, w którym rozgrywane są spotkania.
    6. Za wszelkie kontakty drużyny z Zarządem BBL odpowiada Kapitan.
    7. W przypadku skandalicznego zachowania zarząd BBL może zdyskwalifikować zawodnika na jeden mecz.
    8. Drużyna, która poinformowała na mnie niż 48h przed meczem o swojej nieobecności zobligowana jest zapłacić 200 złotych dla drużyny przeciwnej.
    9. Zawodnik zawieszony podlega możliwości wykupienia się za 50 złotych lub może odbyć karę.